GündemManşet

İçişleri Bakanlığı’ndan yeni koronavirüs genelgesi! 81 il valiliğine gönderdi…

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (Covid -19) salgını kontrol altına alma amacıyla çıkardığı genelgelere bir daha daha ekledi. Bakanlık, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulüplerinin ruhsatlarını kafe, restoran, lokanta vb. olarak değiştirerek eski faaliyetlerine devam etmesi üzerine harekete geçti.

Artan koronavirüs (Covid-19) vakalarını kontrol altına almak için genelgeler yayımlayarak bir dizi yasaklar getiren İçişleri Bakanlığı, genelgelere yenisini ekledi.

İçişleri Bakanlığı, Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulüplerinin ruhsatlarını kafe, restoran, lokanta vb. olarak değiştirerek eski faaliyetlerine devam etmesi üzerine harekete geçti.

Bakanlık 81 İl Valiliğine “Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri” konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, 15 Mart 2020 tarihinden önce ruhsatı gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olan, bu tarihten sonra ruhsatını kafe, restoran, lokanta vb. olarak değiştirenlere yönelik denetimler yoğunlaştırılacak. Bu denetimlerde, salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirleri devre dışı bırakacak şekilde eski faaliyetine devam ettiği tespit edilen işletmeler kapatılacak.

Ana faaliyeti gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup ruhsatına talî faaliyet işleten işyerlerin çalışmasına müsaade edilmeyecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu