GündemManşet

İçişleri Bakanlığı’ndan Valiliklere: Yarın sokağa çıkın!

İçişleri Bakanlığı, artan koronavirüs (Covid -19) vakaları nedeniyle tedbirleri sıklaştırıyor. 81 il valiliğine genelge gönderen bakanlık, yarın (10 Eylül) yapılacak denetimlerle bizzat yapmalarını istedi.

Türkiye’de koronavirüs (Covid-19) tedbirleri artıyor. İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine genelge göndererek, tüm kurum ve kuruluşların yarın ülke genelinde ‘sağlık için hepimiz için‘ sloganı ile kapsamlı koronavirüs denetimleri yapılması talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Maske kullanımı başta olmak üzere kurallara uymayanlara kesilen cezalar muhakkak alınacaktır” açıklamasından sonra harekete geçen İç İşleri Bakanlığı, valiliklere gönderdiği genelge kapsamında ülke genelinde yarın (8 Eylül), bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk (polis, jandarma, sahil güvenlik) birimlerinin katılacağı kapsamlı koronavirüs denetimi gerçekleştirilecek. İçişleri Bakanı Süleyman Bakan Soylu da valilere kurallara uyulması noktasında taviz verilmemesi talimatını verdi.

TEMİZLİK, MASKE ve MESAFE KONTROLÜ

Denetimler, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu, toplu ulaşım araçları, yeme içme mekanları, eğlence yerleri olmak üzere tüm yaşam alanlarında gerçekleşecek. Denetimlerde temizlik, maske ve fiziki mesafe kuralına uyulup uyulmadığına dikkat edilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu