Gündem

İçişleri Bakanlığı’ndan bugünkü köşe yazısı ile ilgili flaş açıklama! 

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, bugünkü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz" söylediğine yönelik çıkan köşe yazısına flaş açıklamada bulundu. Bakanlıktan gelen açıklamada “Bugün bir köşe yazısında geçen ‘Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz’ cümlesi sayın bakanımıza ait değildir. Yazar ile telefonda yapılan sohbette bu ifadenin bazı uzmanların değerlendirmeleri olduğunun altı ısrarla çizilmiş ve bu sohbetin bir demeç olmaması vurgulanmıştır” denildi.

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz” dediğine yönelik yazılan köşe yazısına ithafen flaş bir yazılı açıklamada bulundu.

“BAKANIMIZ TARAFINDAN ASLA KABUL EDİLMEMEKTEDİR”

Bugün bir köşe yazısında geçen “Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz“ cümlesi sayın bakanımıza ait değildir. Sayın yazar ile telefonda yapılan sohbette bu ifadenin bazı uzmanların değerlendirmeleri olduğunun altı ısrarla çizilmiş ve bu sohbetin bir demeç olmaması vurgulanmıştır. Pandemi ile mücadelede rehavetten uzak durulmasının sürekli ifade edildiği bu hassas dönemde, böyle bir söylem ve yaklaşım, Bakanımız tarafından asla kabul edilmemektir.