Gündem

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine koronavirüs genelge!

Alınan son dakika bilgisine göre vaka sayılarının son zamanlarda hızla artmasının üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı sonrası basın mensuplarına yeni yasaklar açıklandı.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine “Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” konulu genelge gönderildi. Yeni önlemler kapsamındaki ilk sokağa çıkma kısıtlaması bugün 21.00’de başlayıp çarşamba sabah 05.00’te bitecek.

NERELER AÇIK OLACAK?

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek.

Kısıtlama kapsamında hafta içi ve hafta sonu ekmek üretilen fırın/unlu mamul ruhsatlı iş yerleriyle bu iş yerlerinin ekmek satan bayileri açık olacak.

Lokanta ve restoranlar cumartesi ve pazar günleri 10.00-20.00 arasında sadece paket servis şeklinde hizmet verebilecek. Sokağa çıkma kısıtlamasına uyulabilmesi için istisna dışındaki tüm iş yerleri hafta içi 20.00’de kapanacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde 65 yaş ve üzerindekilerin temel ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Birimleri aracılığıyla karşılanacak

Sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde genelgede belirtilen zorunlu haller dışında şehirlerarası seyahatler toplu ulaşım araçlarıyla yapılabilecek.

Kısıtlama olan gün ve saatlerde zorunlu hallerde özel araçla şehirlerarası seyahat izne tabi olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu