GündemManşet

İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma kısıtlaması duyurusu yaptı: Saat 24.00’e kadar çıkabilecekler!

İçişleri Bakanlığı tarafından flaş bir sokağa çıkma kısıtlaması duyurusu yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan duyuruya göre, vergi yapılandırma borçlarının ikinci taksitini ödemek isteyen vatandaşlar 31 Mart 2021 günü 21.00’de başlayacak sokağa çıkma kısıtlamasından gece saat 24.00’e kadar muaf tutulacak.

Türkiye’de hafta içi hergün saat 21.00’da sokağa çıkma kısıtlaması başlıyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı yeni bir duyuruda bulundu. Vergi yapılandırma borçları olanlar için açıklama yapan bakanlık, vergi dairelerine gidecek vatandaşların 21.00’de başlayacak sokağa çıkma kısıtlamasından gece saat 24.00’e kadar muaf tutulacağını bildirdi.

Bakanlık açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7256 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan borçların ikinci taksitinin son ödeme süresi bugün saat 24.00’te sona erecektir.

Bu nedenle yapılandırma borçlarının ikinci taksitini ödemek üzere vergi daireleri ile diğer kamu idarelerine gidecek vatandaşlar ile ödemelerin yapılması için açık bulundurulacak vergi dairelerinde ve kamu idarelerinde görevli personel, güzergah ve muafiyet sebebiyle sınırlı olacak şekilde ve gerekli belgeleri veya kurum kimliklerini ibraz etmek kaydıyla 31 Mart 2021 günü 21.00’de başlayacak sokağa çıkma kısıtlamasından gece saat 24.00’e kadar muaf tutulacak.”