Gündem

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Tüm yurtta denetimler yapıldı!

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı bin 600’ün üzerine çıktı. Bu nedenle alınan tedbirler arttırılırken, denetimler de sıkılaştırıldı. İçişleri Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, tüm yurtta denetimlerin gerçekleştirildiğini duyurdu.

Dünya genelinde milyonlarca insanın enfekte olmasına neden olan corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de tedbirler arttırılıyor ve denetimler sıkılaştırılıyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı resmi sitesi üzerinden duyuruda bulundu. Bakanlık tarafından yapılan duyuruda, tüm yurtta cornona virüs ile mücadele kapsamında maske ve sosyal mesafe denetimlerinin yapıldığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı 81 ilde gerçekleştirilen denetimler ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

İstanbul Çamlıca Gişelerinde, trafik ekipleri denetim yaptı. Denetimde, araçlar polis ekiplerince tek tek kontrol edildi.

Denetimde fırınlardan ulaşıma kadar birçok nokta kontrol edildi. Koronavirüs vaka artış sayısının en fazla olduğu il olan Ankara’da alınan tedbirlere yönelik denetimler tüm hızıyla sürüyor.

İlgili Makaleler

Pazarlarda maske, sosyal mesafe, hijyen kuralları kontrol edildi ateş ölçümleri yapıldı. Ankara Valisi Vasip Şahin, Sincan’da yapılan korona virüs denetimlerine katıldı.

Muğla’da yapılan koronavirüs denetimleri kapsamında kurallara uymayan işletmeler hakkında tutanak tutuldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu