Gündem

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni genelge gönderdi: 22 Temmuz’da başlıyor!

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni genelge gönderdi. Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler" konulu genelge ile gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli olarak denetlenmesi gerektiği bildirildi. Denetlemeler 22 Temmuz tarihinde başlayacak

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı 900 ‘ün üzerinde seyrediyor. Bu kapsamda önlemler alınmaya devam ediliyor. Son olarak İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni genelge gönderdi. Genelgede kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek, bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerinin sürdürülmesi sağlandığı belirtildi.

Rehberde yer alan kurallara uyulacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ve Bilim Kurulu tarafından belirlenen rehberde alınması gereken önlemler belirtilmişti. Bu kapsamda genelge ile birlikte sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli olarak denetlenmesi amacıyla 81 İl Valiliğine talimat gönderilmiş oldu.

İlgili Makaleler

22 Temmuz tarihinde başlıyor

İl Valiliklerine gönderilen genelge ile 81 ilde 22 Temmuz günü ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklarda denetleme işlemleri yapılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu