Gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye’den ayrılan son göçmen sayısını açıkladı!

Alınan son dakika haberine göre son dakika bilgisine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'den ayrılan son göçmen sayısını açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Sınırı geçenlerin sayısı 143 bini aştı." açıklamalarında bulundu.

Alınan son dakika bilgisine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye’den ayrılan göçmen sayısını açıkladı.

Bakan Soylu’nun açıklamasından satır başları:

“21. yüzyılda hele kendilerine ‘Avrupalı’ diyenlerle, böyle bir tabloyla karşılaşacağımızı bize söyleselerdi, herhalde ‘şaka yapıyorsunuz’ derdik.

Bu olay bir meselenin de anlaşılmasına vesile oldu; maskeler düştü. Sözde insanlık nutukları atanların aslında ne kadar acımasız oldukları ortaya koydu.

Kendi insanları istemese de nasıl haşin davrandıkları nasıl acımasız davrandıklarını hep beraber görmüş olduk.

“CENEVRE SÖZLEŞMESİ’NİNİN TAMAMINI İHLAL ETTİLER”
Miçotakis’in ülkesinde kaç yabancı var biliyor musunuz? Paralarını 10 kat aldığı toplam 115 bin yabancı var. Bunların 40 küsür bini adalarda, 70 küsür bini Yunanistan ana karasında. Bizde 4 milyon sığınmacı var. Bir insan bir söz söylerken önce boyuna bakar. Nasıl bir yük altında olduğuna bakar. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin, AB’nin göç ve mülteci konusunda ortaya koyduğu süreçlerin, Cenevre Sözleşmesi’nin tamamını ihlal ettiler. Defalarca ihlal ettiler, hâlâ ihlal etmeye devam ediyorlar.

“SINIRI GEÇEN GÖÇMENLERİN SAYISI 143 BİNİ AŞTI”
Dün Polis Özel Harekat’ımız gece itibariyle göreve başladı. Bu tarafa itme yapacaklardı. Hepsini tıkadılar. Biz ona güvenlik literatüründe ‘tıkama’ deriz. Onların itmelerine aldığımız tedbirlerle müsade etmediler. En temel hak sığınma hakkıdır. Bu insan haklarının 1. kuralıdır. Bunu ortadan kaldırmaya hiçbir devletin hakkı söz konusu değildir. Onun için eğer 115 bin rakamı büyüktür 4 milyon rakamı ise haklıdır belki. Ama zannediyorum ki suçluluğun vermiş olduğu bir değerlendirmedir. Suçlular da hiçbir zaman suçunu kabul etmezler zaten.

Sınırı geçenlerin sayısı 143 bini aştı.”