İzmir HaberleriSağlık

Hydrafacial Cilt Bakımı Aşamaları

Cilt bakımında en son teknoloji kullanılarak cildin kısa sürede yenilenmesini sağlayan Hydrafacial uygulamasının tüm detayları bu makalede açıklanmıştır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Hydrafacial, genel itibariyle yüz gençleştirme ve yaşlılık karşıtı etkiye sahip, cilt hücrelerini yenileyen minik kırışıklıkları yok eden, leke ve sicilce tedavisinde kullanılan bir uygulamadır. Yaşlandırmayı geciktiren ve gençleştirici etkiye sahiptir. Sadece sivilce, leke, akne çukuru, kırışıklık olan ciltlerde değil bu gibi unsurların gelecekte oluşumunu geciktirmek ve engellemek amacıyla uygulanmaktadır.

Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılır?

Hydrafacial uygulaması yapılan işlemler aşağıda belirtilmiştir.

 1. Cilt Temizleme İşlemi

Vakum tekniği cildi derinlemesine temizler. Önce ölü hücreler cilt yüzeyinden arındırılır. Yanlış makyaj ürünü kullanımı, makyajın temizlenmesi, hava kirliliği gibi nedenlerde ciltte biriken kalıntıların günlük olarak temizlenmemesi, gözeneklerin tıkanması, cildin havasız kalması ve akne üretmesi gibi nedenlerle biriken ölü hücreleri temizler.

 1. Mikro Dermabrazyon

Dermabrazyon işlemi güneş lekesi tedavisi, dövme silme işlemi, skar azaltılması, akne çukurlarının azaltılması gibi işlemlerde kullanılan bir tedavi işlemidir. Mikrodermabrazyon yöntemi cilt çatlakları, hamilelik çatlakları, genel cilt lekeleri gibi belirtilerin giderilmesi için kullanılır. Aynı zamanda yaşlılık karşıtı olan bir uygulamadır.

 1. Gözenek Gevşeme ve Çıkarma

Siyah nokta, gözenek tıkanmasından akne ve sivilce ise tıkanmanın yanı sıra folikül dokusunun zedelenmesi sonucu oluşur. Ciltteki sebum alınıp cilt temizlenince gözenekler açılır. Glikotik asit ve salisilik deriye uygulanarak iltihaplı sivilce üretimini tedavi etmeye  yardımcı olur. Açık gözeneklerin temizlenmesi ve cildin derinlemesine temizliği gelecekte akne oluşumunu azaltır ve geciktirir.

 1. Serum Uygulama

Cilde hyaluronik asit, peptit ve antioksioksidan serumu uygulanır. Bu işlemin antibakteriyel özelliği vardır. Bakteriler her yüzeyde olduğu gibi insan yüzünde de bulunur. Temizlenmezse yağ tabakası ile birleşerek iltihaba ve akne oluşumuna yol açabilir. Serum uygulaması ile antibakteriyelin yüze uygulanması ile cilt toz kir makyaj kalıntısı yağ ve bakteriden tamamen temizlenmiş olur.

 1. Nemlendirme

Nemlendirme için çeşitli solüsyon ve karışımlar cilde uygulanır. Cilde kolajen gibi gerekli lifleri sağlar. Kolajenler doğru beslenme ve yaşam tarzıyla insan vücudunda üretilir. Cilt kemik ve tendon bölgelerinde bulunur. Çeşitli etmenlerle azalır ve cilt nemini ışıltısını ve elastikiyetini kaybeder. Bu durumu gidermek için cilde kaybettiği nem tekrardan sağlanır.

 1. Led Terapi

Cilt lekelenmeleri, ciltte oluşan renk değişimleri gibi sorunları gidermeye yardımcıdır. Kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur. Bu sistem hücreleri uyararak hücreler arası transportu arttırır ve derinin yeni hücre oluşumunu sağlar. Bir tür cilt soyma işlemidir. Ölü derilerek soyularak cildin yeni deri üretmesi sağlanır. Cilt deformasyonunu önler.

Hydrafacial Cilt Bakımı Faydaları

 1. Cildi derinlemesine temizler.
 2. Cilt yarası, leke, iz gibi oyukların iyileşmesinde etkilidir.
 3. Cildi ölü deriden arındırır ve cilt yenilenmesini sağlar.
 4. Cildi nemlendirir.
 5. Antioksidan özelliği vardır.
 6. Birikmiş tüm siyah nokta ve yağı temizler.
 7. Yeni sivilce gelişimini azaltır ve geciktirir.
 8. Gözenekleri açar.
 9. Akne çukurlarının iyileşmesine yardımcı olur.
 10. Hyaluronik asit uygulanarak cildin genç ve parlak görünmesini sağlar.
 11. İşlemler hızlı ve kolay, ağrısız ve acısızdır.
 12. Çizgileri yumuşatır, ince çizgileri yok eder.
 13. Cilde ihtiyacı olan suyu sağlayarak yeni kırışıklık oluşumu geciktirir.
 14. Yanlış makyaj ürünü kullanımı, cildi yeterince temizlemek gibi nedenlerle mat ve yorgun görünen cildin alt katmanlarınsa biriken kalıntıları temizleyerek ciltte doğal ışıltılı bir görünüm sağlar.

Hydrafacial Hangi Ciltlere Yapılmalı?

Yağlı cilt, kuru cilt ve hassas cilt tipleri için uygun bir uygulamadır. Yüz bölgesindeki boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur. Vitamin mineral içerikli peeling uygulamaları ile cildi rahatlatır. Tüm cilt tipleri için hydrafacialuygundur.

Hydrafacial Kaç Seans Yapılmalı?

Cildin ihtiyacına ve kişiden kişiye değişir. Ablatif lazer uygulaması 1-2 seans, non ablatif lazer uygulaması 4-8 seans sürmektedir. Haftada bir şeklinde ve ortalama 4, 6, 8 seans uygulanmaktadır. Bir seans ortalama 30 dk. ve 45 dk. arası sürmektedir.

Lazer ışığı deri altındaki tabakayı uyararak vücudun kolajen üretimini arttırır. Kolay hızlı ve pratik bir teknik olan Hydrafacialuygulamasının tüm detayları bilgi amaçlı verilmiştir, daha ayrıntılı bilgi için doktorunuza danışınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu