Magazin

Huysuz Virjin lakaplı Seyfi Dursunoğlu’nun mal varlığını bıraktığı kişiler belli oldu!

Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybederek herkesi yasa boğan Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyeti ortaya çıktı. 

Huysuz Virjin lakaplı Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyeti ortaya çıktı. Usta sanatçının resmen açıklanan mirasındaki detaylar dikkat çekti.
Geçtiğimiz Temmuz ayında 87 yaşında hayatını kaybeden sanatçı Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyeti resmi olarak açıklandı. Hürriyet’in haberine göre İstanbul Anadolu 21. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde yapılan ilk celse oturumunda Dursunoğlu’nun mal varlığını bıraktığı kurum ve kişiler belli oldu.
Dursunoğlu, röportajlarında birçok kez belirttiği gibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na oturduğu Üsküdar’daki evini ve banka hesabında yer alan tüm maddi birikimini bıraktı. Ünlü sanatçı, yeğeni Güliz Buyrukbilen’e ise evinde yer alan şahsi eşyalarını miras bırakırken yardımcısı Ümit Yazıcı’ya kullandığı Land Rover marka cipini vasiyet etti.

Seyfi Dursunoğlu, karakteri Huysuz Virjin’le özdeşleşen tüm sahne kıyafetleri ve aksesuarları ise muhafaza edilip sergilenmesi için Türker İnanoğlu Vakfı’na emanet etti.

Usta sanatçının cenaze işleri ve Üsküdar Küplüce Aile Mezarlığı’ndaki mezarının yapımı da Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı tarafından üstlenmesi istendi. Aynı şekilde vasiyetnamenin uygulanması işlemlerinin de derneğin avukatlarının yapması belirtildi.

Dursunoğlu’nun 2 mirasçısı vasiyet okunurken yer almadığı için 24 Aralık’ta ikinci bir celse daha düzenlenecek. Vasiyet okunduktan sonra vasiler itirazda bulunmazlarsa mal varlığının dağıtımı gerçekleşecek.