Gündem

Hollanda’da koronavirüs yüzünden ilk ölüm gerçekleşti!

Alınan son dakika bilgisine göre Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Hollanda'da koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre koronavirüsten ölen 86 yaşındaki bir erkek hastanın öldüğünü Hollanda Sağlık Bakanlığı duyurdu.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs can almaya devam ediyor. Hollanda’dan edinilen bilgilere göre ülkede Kovid-19 kaynaklı ilk ölüm gerçekleşti.

86 YAŞINDA BİR ERKEK ÖLDÜ
Hollanda Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsünce yapılan yazılı açıklamada, Rotterdam kentindeki Ikazia Hastanesinde karantina altındaki 86 yaşındaki bir erkek hastanın öldüğü belirtildi.

Açıklamada, ülkede ilk defa Kovid-19’dan bir kişinin yaşamını yitirdiği, hastalığın kişiye nasıl ve nerede bulaştığının ise henüz belli olmadığı ifade edildi.

HASTALIK 82 KİŞİDE TESPİT EDİLDİ
Hayatını kaybeden kişiyle iletişimde bulunanların evde kalması çağrısından bulunulan açıklamada, gerektiği takdirde onlara da test yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Hollanda’da bu zamana kadar 82 kişide yeni tip koronavirüs tespit edildi.

İTALYA’DA TEDİRGİNLİK DEVAM EDİYOR
Öte yandan salgın İtalya’da da tedirgin edici düzeyde ilerliyor. Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, başkent Roma’da düzenlediği günlük basın toplantısında, Kovid-19 vakalarına ilişkin son durumu paylaştı.

Borrelli, ülkede mevcut koronavirüs vaka sayısının 3 bin 296, ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde koronavirüs bulaşanların toplam sayısının ise 3 bin 858 olduğunu belirtti.

Angelo Borrelli, ölü sayısının düne oranla 41 artışla 148’e ulaştığını bildirdi.