Gündem

Hırkaları geri çıkarın: Cuma gününden itibaren sıcaklıklar düşüyor!

Haziran ayının sonuna yaklaşırken MGM’den flaş bir uyarı geldi. Sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan MGM, Cuma gününden itibaren hava sıcaklıklarının düşeceğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) vatandaşlar için yeni bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamaya göre, Cuma gününden itibaren hava sıcaklıklarında düşüş yaşanacak. Ayrıca öğle saatlerinden sonra ve akşam ilk saatlerde yağışlar bekleniyor.

MGM konuya ilişkin açıklamasında şöyle dedi:

Hava sıcaklıklarının 24.06.2022 Cuma gününden itibaren hissedilir derecede azalması, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da mevsim normallerinin yer yer altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Öğle saatlerinden sonra ve akşam ilk saatlerde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışların devam edeceği tahmin ediliyor. Yağışların; 24.06.2022 Cuma günü Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde,

25.06.2022 Cumartesi günü Doğu Karadeniz geneli ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yerel kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli hava olayları ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı hava tahmin raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.