Gündem

Heyelanda bir kişi hayatını kaybetti!

Trabzon'un Of ilçesinde meydana gelen şiddetli yağışta oluşan heyelan sonucu bir kişi hayatını kaybetti. Öte yandan, şiddetli yağış nedeniyle ilçede çok sayıda ev ve iş yerini su bastı.

Trabzon’un Of ilçesinde ilçesinde Vali İsmail Ustaoğlu bugün şiddetli yağış nedeniyle bazı yerlerde heyelan oluştuğunu bildirirken bir kişininde hayatını kaybettiğini duyurdu.

BAZI MAHALLE YOLLARI KAPANDI

Vali İsmail Ustaoğlu, AA muhabirine, Of’ta bugün etkili olan şiddetli yağış nedeniyle çeşitli noktalarda heyelanlar meydana geldiğini, bazı mahalle yollarının kapandığını belirtti. Sefaköy Mahallesi’nde 3, Yemişalan’da 3, Sugeldi Mahallesi’nde 1 vatandaşın mahsur kaldığını ifade eden Ustaoğlu, AFAD, UMKE ve diğer ekiplerin çalışmalarıyla bu vatandaşların bulundukları yerden kurtarıldığını söyledi.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ustaoğlu, şu an için ulaşılamayan vatandaş kalmadığını kaydederek, “Ancak yeni gelen bir habere göre, Sugeldi Mahallesi’nde aracıyla seyir halindeyken heyelana kapılan bir vatandaşımız vefat etti.” dedi.
Ustaoğlu, bölgede yol açma çalışmalarının devam ettiğini aktardı. Öte yandan, şiddetli yağış nedeniyle ilçede çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. AFAD, 112 Acil Servis, Sürmene Arama Kurtarma, Karayolları, Büyükşehir ve ilçe belediyesi ekipleri bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler