Ekonomi

Hesaplı Evim Konut Kredisi ile ev alacaklara nakit destek! Konut kredisi faiz oranları paylaşıldı

Halkbank tarafından ev alacak olan vatandaşlar için Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası paylaşıldı. Bu kampanya ile bütçeye uygun vade ve ödeme seçenekleri ile ev sahibi olunması için nakit verileceği belirtildi.

Banka tarafından yapılan açıklamada kişiye özel avantajlı faiz oranları sunulduğu belirtilerek taksit ödemelerinin aylık eşit taksitlerle veya müşteri tarafından belirlenen tutarlarda yapılabileceği vurgulandı.

BAŞVURU DETAYLARI

Bu kredi kampanyasına başvuru yapacak olan vatandaşlar işlemlerini aşağıdaki link üzerinden sayfanın altında bulunan yerden online olarak yapabileceği gibi banka şubeleri üzerinden yapılabilecektir.

ÖRNEK ÖDEME 

Sıfır konut alımlarında 100 bin lira kredi için 120 ay vade ve yüzde 1,52 faiz oranı ile 500 lira tahsis ücreti ile aylık ödeme 1817 lira olacak. İkinci el ev alımlarında ise 100 bin lira kredi 120 ay vade ve yüzde 1,67 faiz oranı kapsamında 500 lira tahsis ücreti ve aylık ödeme 1759 lira oluyor.

Örnek ödemenin açıklamaları ise şöyle oldu:

Yıllık maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamaktadır.

Toplam maliyet oranları örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

(*)Diğer Masraflar; Ekspertiz ücreti 950 TL ve ipotek tesis ücreti 155,76 TL’ dir.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup,  100.000 TL 120 Ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi ortalama 210,82 TL’ dir.

“Kredi faiz oranları; Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az üç adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Bankamızdan Hayat Sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası ve Konut Sigortası yaptırmayı ve İnternet/Mobil/Dialog şube üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.
İlgili ürünleri bulunmayan veya başvurusu olmayan müşterilerimiz için kampanyalı faiz oranlarımız;

1. El konutlarda; 120 ay vadeye kadar %1,72 faiz oranı,

2. El konutlarda; 120 ay vadeye kadar %1,78 faiz oranı uygulanmaktadır.”