EkonomiGündem

Hesaplara ödeme yapıldı: ATM’ye gidip paranızı alın!

Ödemelerle ilgili açıklama geldi. Beklenen paralar hesaplara yatmaya başladı. Şubat ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak edilirken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş açıklamalarda bulundu. Bakan Göktaş, ödemelerin hak sahiplerine ulaştırılmaya başladığını bildirdi.

ÖDEMELER HESAPLARA YATIYOR

Devlet tarafından yapılan destek ödemeleriyle ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Aile destek ödemeleri hesaplara yatmaya başladı. Bakan Göktaş, aile destek ödemelerinin hesaplara yatmaya başladığını duyurarak, ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapılacağını açıkladı.

BAKAN GÖKTAŞ’TAN AÇIKLAMA

Düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmaması nedeniyle düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de yalnızca gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Destek Programı’na dâhil ettiklerini ifade eden Bakan Göktaş, “Bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programların etkinliğini artırıyoruz ve sosyal yardımlarımızı bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını kaydeden Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacağız” diye konuştu.