EkonomiGündem

Hesaplara 4 bin 337 TL ödeme yapılacak: Hemen TC kimlik numaranızla kontrol edin!

Yüzlerce kişi ödemelerin yatıp yatmadığını merak ediyor. Her ayın 15’i ile sonuna kadar geçen sürede yapılan ödemelerle ilgili araştırma yapılıyor. Şubat ayı ödemelerinin ayın 28’ine kadar yatırılması bekleniyor.

Devlet tarafından evinde engelli, yardıma muhtaç kişilere bakanlara evde bakım maaşı kapsamında ödeme yapıyor. 2023 yılından itibaren 4 bin 337 TL’ye yükselen ödemelerin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Ödeme tarihleri, illere göre değişkenlik gösterebiliyor. Şubat ayı ödemeleri en geç 28’ine kadar yatırılacak.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Evde bakım maaşı yeni yılla birlikte zamlandı. 2023 yılında hak sahiplerine ödenecek yeni evde bakım maaşı 4 bin 337 TL oldu.

EVDE BAKIM MAAŞI NEREDEN SORGULANIR?

Evde bakım yardımı alanlar ödemelerin yatıp yatmadığını iki şekilde sorgulayabilir. İlk olarak vatandaşlar e-Devlet kapısı üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile birlikte sağ üst bölümde bulunan arama kutucuğuna “ “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazarak sorgulama yapabilirler. Karşınıza gelen ekranda maaş ödemeleriyle ilgili detaylar gözükür.

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Diğer bir seçenek ise telefon üzerinden sorgulama işlemi yapmaktır. Evde bakım parasını Ziraat Bankası aracılığıyla alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp 4737’e SMS yazarak evde bakım maaşı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.