EkonomiGündem

Hesaplara 3340 TL geçecek: Hemen e-Devlet şifrenizi girip kontrol edin!

Yüz binlerce kişi paralarının hesaplara yatıp yatmadığını merak ediyor. Ağustos ayı ödemeleri hesaplara geçecek. Evinde hasta, yaşlı, bakıma muhtaç, engelli vatandaşlara bakanlara devlet tarafından her ay ödeme yapılıyor. Asgari ücrete yapılan zamla birlikte bu ödemeler de zamlandı. Buna göre, evde bakım maaşı kapsamında hesaplara 3340 TL ödeme yapılacak. İl il yapılan ödemeler bugün itibariyle netleşmeye başlayacak.

EVDE BAKIM MAAŞLARI YATTI MI?

Evde bakım maaşı yatan iller 15 Ağustos listesi belli olmadı. Ödemeler 15 Ağustos yani bugün ve takip eden günlerde yapılacağı için ödeme listeleri de 15 Ağustos itibariyle netleşmeye başlayacak.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Asgari ücrete gelen zamla birlikte diğer maaşlar da zamlandı. Yaşlılık, evde bakım ve engelli maaşlarına yapılacak zam oranı, asgari ücret ara zammıyla birlikte netleşti. Buna göre, Temmuz ayı itibarıyla evde bakım maaşı 2706 TL’den 3340 TL’ye yükseldi.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA DETAYLARI;

Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet ekranı üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım aylığı alanlar sorgulama yapmak için telefonlarının SMS özelliğini de kullanabilir. Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS atarak bakiye takibi yapabilirler. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.