Kamu

Hesabı olan tüm vatandaşlar için geçerli: Dev Banka duyurdu!

Kuveyt Türk müşterilerine özel açıklamada bulunarak yeni hizmete hayata geçirdiklerini duyurdu. Kuveyt Türk ‘QR Kod ile Para Transferi’ uygulaması müşterilerin kullanımına açtığını bildirerek bu yöntemi destekleyen alışveriş sitelerinde para transferlerini ücretsiz gerçekleştireceklerini duyurdu.

KUVEYT TÜRK DUYURDU

Kuveyt Türk, müşterilerinin finansal işlemlerini kolaylaştıran bir yeniliği daha hayata geçirdi. Bankadan yapılan açıklamaya göre daha önce başlatılan ATM’den “QR Kod ile Para Çekme” ve e-ticaret sitelerinde “QR Kod ile Ödeme Yapma” hizmetlerine ek olarak, bu sefer de “QR Kod ile Para Transferi” uygulaması müşterilerin kullanımına sunuldu.

Yeni QR kod hizmetiyle müşteriler, hem QR kod ile ödemeyi destekleyen alışveriş sitelerinde para transferlerini ücretsiz gerçekleştirebiliyor, hem de Kuveyt Türk Mobil üzerinden oluşturdukları QR kodu başkalarıyla paylaşarak ödeme alabiliyor.

“QR KOD İLE HEM PARA GÖNDERİYOR HEM DE ALABİLECEKLER”

Kuveyt Türk Bireysel ve Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, “Gelişen teknoloji ve değişen müşteri davranışları ekseninde, hemen her sektörde olduğu gibi bankacılık ve finans alanında da ciddi değişimler yaşanıyor. Kuveyt Türk olarak biz de müşterilerimizin beklentilerini karşılamak amacıyla yenilikçi ürün ve hizmetleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak adına daha önce QR Kod ile Para Çekme ve e-ticaret sitelerinde QR Kod ile Ödeme Yapma hizmetini müşterilerimizin hizmetine sunmuştuk. Hayata geçirdiğimiz QR Kod ile Para Transferi hizmetimiz sayesinde de artık müşterilerimiz, Kuveyt Türk Mobil üzerinden hem QR kod ile ücretsiz şekilde para transferi gerçekleştirebiliyor hem de oluşturdukları QR kod ile kendilerine para transferi yapılmasını sağlayabiliyor. Güçlü teknolojik altyapımızla müşterilerimizin finansal işlemlerini daha da kolaylaştırmak ve müşteri deneyimini artırmak için yeni ürün ve hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.