Kültür Sanat

Herkesten gizleniyordu: Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıracak oyuncu açıklandı!

29 Ekim 2023’te hayata geçirilecek olan Mustafa Kemal Atatürk projesinin başrol oyuncusu belli oldu. Oyuncunun kim olduğunu Ayşe Arman instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile açıkladı.

Gazeteci Ayşe Arman Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıracak olan oyuncunun Aras Bulut İynemli olduğunu açıkladı. Resmi instagram hesabı üzerinden açıklamada bulunan Arman, “ Projeyi Lanistar Medya yapıyor. Peki başrolü, yani Atamızı kim canlandıracak??? Cevap veriyorum: Aras Bulut İynemli.” İfadelerini kullandı.

İşte Ayşe Arman’ın o açıklamaları:

“Duyduk duymadık demeyin!!! İki yıl sonranın bomba haberini şimdiden sizinle paylaşıyorum. Çünkü çok heyecan duydum, iki sene ölsem içimde tutamam. 29 Ekim 2023’de, yani Cumhuriyet’imizin 100. yılında, bir Mustafa Kemal Atatürk projesi geliyor.

2 yıldır senaryo çalışması gizlilik içinde süren harbi büyük bi projeden söz ediyorum. Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin var. Projeyi Lanistar Medya yapıyor. Peki başrolü, yani Atamızı kim canlandıracak??? Cevap veriyorum: Aras Bulut İynemli.

Bence çok çok iyi bir seçim. Son dönemin en iyi erkek oyuncularından Aras Bulut İynemli. Ailecek hastasıyız. Tabii ki Çukurcu’yduk. Tabii ki 7. Koğuş’taki Mucize’yi öle öle, ağlaya ağlaya, hayranlıkla izledik.

Çok gerçek buluyorum onu. Samimi, sahici. Abartılı hiç bi şeyi yok. Ultra doğal bi oyunculuğu var, oynamıyor, canlandırdığı kişi oluyor. Kısacası her rolün altından kalkabileceğini düşünüyorum.”