Ege HaberleriEğitimİzmir Haberleri

Her haneden bir kişiye aylık 400 TL verilecek: Başvurular başladı!

Her haneden bir kişi aylık 400 TL destek ödemesi alacak. Ailesi İzmir’de yaşayanlara 8 ay boyunca aylık 400 TL verilecek. İnternet üzerinden kabul edilecek olan başvurular resmen başladı. Söz konusu desteğe 18-25 yaş aralığında Türkiye’nin her yerinde aktif ve örgün eğitim gören ön lisans veya lisans öğrencileri başvurabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yaptığı yazılı açıklama ile öğrenim desteği başvurularının başladığını duyurdu.

Büyükşehir Belediyesi projeyle ailesi İzmir’de yaşayan 5 bin öğrenciye ayda 400 lira olmak üzere sekiz ay boyunca toplam 3 bin 200’er liralık eğitim desteği verecek. Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin bizizmir.com’da paylaşılan formu (https://www.bizizmir.com/tr/egitimyardimi/33/81) doldurması gerekiyor. Başvuru koşullarında not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.00, 100 üzerinden en az 53 olması ve sınıf tekrarı yapmamış olması şartı da aranıyor. Üniversiteye yeni başlayan öğrencilerde ise not kriteri aranmayacak. Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu öğrenim görüyor olmak da başvuru şartları arasında. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı eğitim yardımı başvurularını her haneden bir öğrenci için kabul edecek.

Destek ile ilgili açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

İzmir köklü geçmişi, kadim dayanışma kültürü ile yalnızca bugüne değil yarınlara da ışık tutan özel ve güzel bir şehir. Bu güzel şehirde ya da ülkemizin başka bir şehrinde üniversite öğrenimi alacaksınız. Bize düşen ise üniversite yaşamınız boyunca sizlere nefes aldıracak, kaynaklara erişiminizi sağlayacak, sanat, spor ve kültürle dolu bir eğitim ortamına destek olmaktır.

Sizler için ayda 400 TL olmak üzere 8 ay boyunca toplam 3.200 TL’lik bir destek paketi hazırladık. Başvuru formunu doldurmanız, istenilen evrakları tamamlamanız, bizim eşit ve adil bir biçimde değerlendirmeleri sonuçlandırmamızı beklemeniz yeterli olacaktır.