EkonomiGündem

Hemen E-Devlet üzerinden başvurun: Doğal gaz faturalarıyla ilgili duyuru yapıldı!

Hemen E-Devlet üzerinden başvuru yapın. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık doğal gaz faturaları ile ilgili açıklamada bulundu. Doğal gaz faturalarına devlet tarafından destek ödemesi yapılacak. Peki doğal gaz fatura yardımı nasıl yapılacak? Doğal gaz fatura desteğine kimler başvurabilir? İşte detaylar

CUMHURBAŞKANI DUYURDU

İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı doğalgaz desteği ile ilgili ayrıntılar belli oluyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz fatura yardımı başvuru şartları başta olmak üzere birçok konuya açıklık getirdi. Bakan Yanık, 4 milyon haneye doğalgaz fatura desteği sağlanacağını belirtirken detayları paylaştı.

DOĞALGAZ FATURA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahiplerine yönelik ısınma desteği kapsamında doğal gaz yardımı da yapılacağını, bu desteğin ısıl haritaya göre belirleneceğini belirterek, “Hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında destek sağlanacak.” dedi. Peki, doğalgaz fatura desteği başvurusu nasıl yapılır, kimler alabilecek ve şartları neler?

DOĞALGAZ DESTEĞİ YARDIMI NE KADAR OLACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahiplerine yönelik ısınma desteği kapsamında doğal gaz yardımı da yapılacağını, bu desteğin ısıl haritaya göre belirleneceğini belirterek, “Hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında destek sağlanacak.” dedi.

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İhtiyaç sahiplerine hane başına yapılan kömür yardımının yanı sıra doğal gaz yardımının da hayata geçirileceğini hatırlatan Yanık, bununla ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindiğini söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile çalışma yürüttükleri bilgisini veren Yanık, şubat ayının ikinci yarısından itibaren başvuruların yapılabileceğini, martın ikinci yarısından itibaren de ödemelerin gerçekleştirileceğini anlattı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Yanık, sosyal yardım başvurularının e-Devlet üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılabileceğini belirtti.

Doğal gaz ödemelerinin nasıl yapılacağına ilişkin bilgi veren Yanık, ödemenin hak sahibinin PTT kartına yatırılacağını bildirdi.