Gündem

Haziran ayında da sokağa çıkma yasağı devam edecek mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına merak edilen soruları cevaplayarak Türkiye'deki koronavirüste son durumu değerlendirdi. Bakan Koca'ya sokağa çıkma yasağının Haziran ayında da devam edilip edilmeyeceği soruldu. Bakan Koca'dan o soruya açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarının ardından gazetecilerin soruarını yanıtlayan Bakan Koca’ya sokağa çıkma yasağı ile ilgili soru geldi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI DEVAM EDECEK Mİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sokağa çıkma yasaklarının Haziran ayında da devam edip etmeyeceğiyle ilgili soruya Bakan Koca, şu yanıtı verdi:

YAŞLI KRONİK HASTA GRUBUNA KISITLAMALAR DEVAM EDEBİLİR

“Bilim Kurulumuz tarafından değerlendiriliyor. Daha da gevşetilmiş olacak. Yeni dönemde özellikle üzerinde durduğumuz riskli gördüğümüz hasta, yaşlı, kronik hasta grubumuzu daha kontrol etmek istiyoruz.

Onları ve büyüklerimizi bu anlamda biraz güvene almak istiyoruz. O nedenle o yaş grubuna ve kronik hasta grubuna biraz daha kısıtlamalar devam edebilir. Bu Bilim Kurulunun önerisi, Bakanlar Kurulu’nda gündeme gelmiş olacak. Sokağa çıkma anlamında kronik hastalarımız ve büyüklerimizle ilgili kısmen olabilir”