Genel

HAZAL MERT, HAYALLERİN PEŞİNDE!

Yaşam enerjimin ve motivasyonumun kaynağı “hayallerim” diyen milli sporcu ve yaşam koçu Hazal Mert, “Yaptığım işle daha fazla insana dokunmak, hayatlarını değiştirmek ve yaşamlarına sağlık katmak istiyorum” diyerek yaşam felsefesini ortaya koyuyor.

 

Hayatını spora ve sağlıklı yaşamaya adayan milli sporcu ve yaşam koçu Hazal Mert, katıldığı yurtiçi ve yurtdışı eğitimlerle durmaksızın kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Hayatın temel kuralının devamlı iyiye ve güzele doğru gelişip, evrilmek olduğunu belirten Hazal Mert, 1989 Kütahya doğumlu ancak uzun yıllardır İzmir’de yaşıyor ve yine burada Yaşam Koçluğu yaparak bilgi ve birikimini insanlarla paylaşıyor.

 

25 senelik spor hayatında birçok spor branşını profesyonel olarak yapan Hazal Mert, 2010 yılında Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Milli sporcu, “Atletizm, badminton, futbol branşlarında yarıştım ve ülkemi birçok kez yurtdışında temsil ettim. 2008 yılında Fitness branşında antrenör olarak çalışmaya başlayıp, 2012’de ilk Fitness branşında yarıştım ve Bikini Fitness Türkiye Şampiyonu oldum. Milli Takım Sporcusuyum. 2016’dan beri Türkiye Fitness Milli Takım Antrenörü ve Fitness Teknik Kurul Üyesiyim” diyerek spor kariyerini özetliyor.  İzmir’de yaşam koçluğu yapan Hazal Mert, tüm dünyayı etkileyen bu Pandemi sürecinde online eğitimler vermeyi de sürdürüyor.

 

Sağlıklı ve fit bir hayata sahip olmak için spor kadar beslenmeye de özen göstermek gerektiğinin altını çizen Hazal Mert, “Paketli gıdaları, un ve türevlerini, asitli içecekleri, işlenmiş̧ et ve türevlerini, rafine şekeri mutfağıma sokmuyorum. Mevsiminde yetişen gıdaları tüketiyorum. Etiket okumayı seviyorum. Dışarıdaysam, özel bir gün ise tabii ki yiyorum, ertesi gün dengeliyorum. Sağlıklı yaşamak önemli benim için. Bedenimin dış görünüşüne dikkat ederken içeriyi de unutmuyorum tabii ki. Düzenli kan tahlili yaptırıyor, eksiklik durumunda vitamin mineral takviyesi kullanıyorum.” diyerek, beslenme şeklini kısaca özetliyor.

 

Antrenman ve iş dışında yemek yapmayı, sosyal medya ile ilgilenmeyi, kitap okumayı, maç izlemeyi, gezmeyi, film izlemeyi çok sevdiğini belirten milli sporcu Hazal Mert, az uyuyarak, günü daha fazla yaşamayı seçenlerden. Yüksek yaşam enerjisinin ve motivasyonunun kaynağı ise sıkıca tutunduğu hayalleri…

 

“Yaptığım her branşta şampiyonluğu yaşadım. Sayısız kürsü gördüm. Elbette kaybettiğim zamanlarda oldu ama kendime inandım. Hayallerimin peşinden gittim. Ve çalıştım, çok çalıştım” diyerek hayata bakışını özetleyen Hazal Mert, hayal ettiğiniz fiziğe ulaşmak istiyorsanız bahaneleri bir kenara bırakarak hemen çalışmaya başlamanız gerektiğini vurguluyor.