Gündem

Hayır yemeği tüm köyü karantinaya aldırdı!

Türkiye’de her geçen gün artan koronavirüs vakalarıyla beraber karantina olayları da artıyor. Tunceli''nin Pertek ilçesinde Koronavirüs hastası, ölen bir yakını için hayır yemeği vermesi sonucu tüm köy karantina alındı. Yemeği veren kişi ve muhtar hakkında soruşturma başlatıldı.

Türkiye’de karantina kurallarına uyulmamaya devame ediliyor. Koronavirüs hastası, ölen bir yakını için hayır yemeği düzenledi. Yemek sonrası tüm köy karantinaya alınırken, koronavirüs hastası ve muhtar hakkında soruşturma açıldı. Olay Tunceli’nin Pertek ilçesine bağlı bir köyde yaşandı. Koronavirüs testi pozitif olan bir kişi, ölen yakını için hayır yemeği verdi. Hayrı yemeği veren kişini koronavirüs hastası olduğu ortaya çıkmasının ardından yemeğe katıldıkları tespit edilen 10 kişiye toplam 31 bin 500 lira idari para cezası verildi. Yemeği veren kişi ve köy muhtarı hakkında soruşturma başlatıldı.

VALİ: KÖY KARANTİNAYA ALINDI!

Tunceli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, köyün karantinaya alındığı belirtilerek, “Pertek’te bulunan bir köyümüzde, almış olduğumuz hıfzıssıhha kararına rağmen bir vatandaşımız hayır yemeği vermiş, kendisinin pozitif olması sebebiyle maalesef köy karantinaya alınmıştır. Hayır yemeğini düzenleyen ve yemeğe katılan 10 kişiye 1593 Sayılı Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesine istinaden 3 bin 150’şer TL idari para cezası uygulanmış (toplamda 10 kişiye 31 bin 500 TL), ayrıca hayır yemeğini düzenleyen kişi hakkında TCK’nın 195’inci maddesi gereğince adli işlem başlatılmıştır. Bahse konu köyün muhtarı hakkında ise gerekli soruşturma Pertek Kaymakamlığı’mızca başlatılmıştır” denildi.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu