EkonomiGündem

Hattı Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone olanlara ücretsiz olacak: Duyuru yapıldı!

Hattı Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone olanlara özel duyuru yapıldı. Yüz binlerce kişiyi ilgilendiren bir açıklama geldi. GSM operatörlerinin YÖK ile aldığı karar doğrultusunda, depremden etkilenen öğrenci ve öğretim elamanlarına ücretsiz internet imkanı sağlanacak.

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone hat sahibi depremden etkilenen öğrenci ve öğrettim elamanlarına ücretsiz internet imkanı sağlanacak. YÖK, GSM operatörleriyle görüşme sağladı. Görüşmenin ardından alınan karar doğrultusunda depremden etkilenen öğrenci ve öğretim elemanlarına ücretsiz internet imkanı sağlandı. Buna göre, depremden etkilenen Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone kullanıcıları ücretsiz internetten yararlanabilecek.

ÜCRETSİZ İNTERNET TANIMLANACAK

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone hat sahibi depremzede öğrenci ve öğretim elemanlarına aylık 6 GB ücretsiz internet imkanı sağlandı. YÖK’ün GSM operatörleri; Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile görüşmeleri sonucu, deprem bölgesindeki yükseköğretim kurumlarının öğrencileri ve öğretim elemanları ile ailesi deprem bölgesinde olup da diğer illerdeki yükseköğretim kurumlarında okuyan öğrencilere uzaktan öğretimde kullanılmak üzere ücretsiz internet hakkı tanındı.

GSM operatörleri eğitim amaçlı kullanılmak üzere aylık 6 GB ücretsiz interneti öğrenci ve öğretim elemanlarının telefonlarına tanımladı.