Gündem

Hatay Defne Belediye Başkanı acı durumu paylaştı: Bittik, psikolojimiz iyi değil!

Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremde en çok yıkımın yaşandığı Hatay’da dün saat 20.04’te bir şiddetli deprem daha meydana geldi. AFAD verilerine göre, Hatay’ın Defne ilçesi merkezli 6.4 büyüklüğünde deprem oldu. Depremde ağır hasarlı birçok bina yıkıldı. Depremin ardından Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, açıklamalarda bulundu.

Hatay’ın Defne ilçesinde meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremde hasarlı olan birçok bina da yıkıldı. Defne Belediye başkanı İbrahim Güzel, canlı yayına bağlanarak ‘Çok ciddi anlamda deprem yaşıyoruz. Bittik yani, ne diyeyim? Diyecek lafım da yok.’ ifadelerini kullandı.

“BİTTİK YANİ, NE DİYEYİM”

Belediye Başkanı Güzel, 6.4 ve 5.8’lik depremlerin ardından ilk saatlerde Habertürk canlı yayınına bağlanarak kentteki son durumu değerlendirdi. Güzel canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

“Çok kötü durumdayız. Şu anki deprem Kahramanmaraş depreminin 3 katı. Çok ciddi anlamda deprem yaşıyoruz. Bittik yani, ne diyeyim? Diyecek lafım da yok.”

“6.4 BURASI İÇİN ÇOK BÜYÜK VE YIKICI”

“İlk depremi de yaşadım, ikisini de biliyorum. Maraş’ta merkez üssü olup da Hatay’da bu kadar ölümüz varken 6.4 burası için çok büyük ve yıkıcı.”

‘PSİKOLOJİMİZ İYİ DEĞİL’

“Psikolojimiz iyi değil. Şu an her yer karanlık. Tespit edecek merciler bile depremzede. 450 personelim var, 20 personelle çalışıyorum çünkü 430’u depremzede. Sayın valimiz de depremzede, belediye başkanlarımız da depremzede, belediye çalışanları da depremzede. 5 personelim vefat etti. Zor durumdayız, anlayın artık.”