Gündem

Hastanelerde uygulanacak: Yeni corona virüsü kararları alındı, valilik duyurdu!

Corona virüsü ile ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’de vaka sayısındaki artışlar devam ederken, bir ilde COVID-19 mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Alınan kararlara göre, özel ve kamu hastanelerine corona virüsü şüphesiyle başvuran hastalar zorunlu olmadıkça diğer hastanelere sevk edilmeyecek.

Eskişehir’de yeni corona virüsü kararları alındı. Eskişehir Valiliği internet sayfası üzerinden yeni kararları duyurdu.

Yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:


Covid 19 vaka sayıları nedeniyle ilimizde bulunan üniversite, özel ve kamu hastanelerine Covid 19 şüphesiyle başvuran hastaların takip ve tedavilerinin öncelikli olarak başvurunun yapıldığı hastanelerde gerçekleştirilmesine ve zorunlu olmadıkça diğer hastanelere sevk edilmemesine, Vaka sayıları göz önünde bulundurularak, üniversite, özel ve kamu hastanelerinin Covid 19 yataklı servis, yoğun bakım servisi ve acil servis gibi birimlerinde malzeme, ekipman, yatak ve personel sayılarının gözden geçirilerek gerekli planlamaların yapılmasına, Covid 19 hastalarının başvuracağı Covid 19 Çağrı Merkezi ve Filyasyon Merkezinde görevli personel sayısının vaka sayıları ve ihtiyaç doğrultusunda güncellenmesine ve çalışma saatlerinin düzenlenmesine, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 16.11.2020 tarihli ve 102 sayılı alınan kararın güncellenerek devamına; Oy birliği ile karar verilmiştir.

Türkiye’de corona virüsü son durum

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 11-17 Temmuz tablosunda vaka sayısı 226 Bin 532 olarak açıklandı. Vefat sayısı 96 olarak bildirilirken, iyileşen sayısı 124 bin 732 olarak kaydedildi.