Gündem

Hangi iPhone'lar iOS 14 güncellemesinden faydalanabilecek?

Apple, her yıl olduğu gibi bu yılda da Haziran ayında geliştiricileri için Worldwide Developer Congress etkinliği düzenleyecek. WWDC 20 etkinliğinde iOS 14 güncellemesini tanıtacak olan Apple, etkinlik sonrası geliştiricileri için Beta testlerinde direkt başlayacak. 

2016 yılında tanıtılan iPhone SE modeline bile iOS 13 güncellemesini sunan Apple, iPhone kullanıcılarının beklentilerini fazlasıyla karşılarken Android kullanıcılarının da beğenisini kazanmıştı. iOS 14 için ise işlerin bu denli parlak olmayacağı ve iPhone 6s ve sonrası modellerin iOS 14’ü söyleniyordu. Bugün ise ortaya çok ilginç bir iddia atıldı.
Söylentilere göre; Apple, iOS 14’ü iOS 13 alan tüm cihazlarına sunacak. Bu da iPhone SE’nin 2020 yılında da güncelleme almaya devam edeceğini gösteriyor. Eğer Apple böyle bir şey yapıp yeni güncellemesini 4 yıllık telefonlarına bile sunabilirse, Android’in karşısında önce geçecek demektir.
Bir dönem Apple’ın telefonları az olduğu için daha hızlı ve geniş çaplı güncelleme yayınladığı söyleniyordu. Ancak şu an piyasada güncel olan ve güncellemeye devam eden 14 adet iPhone modeli, 9 adet iPad modeli ve 1 adet iPod touch modeli yer alıyor. 24 adet mobil cihazına hızlı bir şekilde güncelleme sunan Apple, yazılım konusunda iddialı olduğunu kanıtlıyor diyebiliriz.

iOS 14 güncellemesini alması beklenen iPhone modelleri

iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE
iPod touch (7. nesil)

iOS 14 güncellemesini alması beklenen iPad modelleri

12.9 inç iPad Pro
11 inç iPad Pro
10.5 inç iPad Pro
9.7 inç iPad Pro
iPad (7. nesil)
iPad (6. nesil)
iPad (5. nesil)
iPad mini (5. nesil)
iPad Air (3. nesil)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı