Ekonomi

Hanelere nakit desteği devam ediyor! Başvurular e-Devlet üzerinden

Tüm dünyayı etkileyen corona virüsü pandemisi nedeniyle Türkiye’de hükümet hanelere 1000 TL nakit desteği sağlıyor. 3. Faz ödemeleri devam eden desteğe vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Çin’den dünyaya yayılan corona virüsü salgını Türkiye’yi de etkiledi. Bu nedenle hükümet vatandaşların ekonomik zorluk yaşamasına karşı çeşitli destek paketleri devreye soktu. Bu kapsamda vatandaşlara 1000 TL pandemi desteği sağlandı. 3. Faz başvuruları devam eden desteğe vatandaşlar nasıl başvuru yapacaklarını araştırıyorlar. Hükümetin hanelere sağladığı nakit desteğinden faydalanmak için e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmak gerekiyor.

Kimler destekten faydalanamaz?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, daha önce kimlerin destekten faydalanamayacağını belirttiği açıklamasında, “Onlar kimlerdi? Faz 1 ve faz 2’ye başvurup halihazırda 1000 lirayı vermiş olduklarımız. Hanesinde kamu işçisi olanlar, memur olanlar, işsizlik ödeneğinden ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanmış olanlarla emekli başvurularını değerlendirmeye almayacağımızı belirtmiştik başvuru esnasında.” İfadelerini kullanmıştı.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşların Pazartesi,

2 olan vatandaşların Salı,

4 olan vatandaşların Çarşamba,

6 olan vatandaşların Perşembe,

8 olan vatandaşların Cuma günlerinde başvuruları alınacaktır.

Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Başvuru Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Devletin Pandemi 1000 TL desteğine başvuran vatandaşlar, kendilerine ödenek çıkıp çıkmadığını e-Devlet üzerinden öğrenebilir ve yine başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilirler.

BAŞVURU YAPMAK VE SONUÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu