Ekonomi

Hanelere 1000 Lira Destek Ödemesi Hakkında Flaş Gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hanelere yapılan 1000 lira pandemi sosyal destek ödemeleri hakkında açıklamalarda bulundu ve bu desteklerin devam edeceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe ‘de şehit aileleri, gazi ve yakınları ile düzenlenen programa katılarak önemli açıklamalarda bulunmuş ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen pandemi destek ödemelerinin devam edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen pandemi sosyal destek ödemeleri hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan 1000 liralık yardımın şehit yakını ve gaziler için devam edeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, bir kez daha aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize rabbimden sağlık ve afiyet diliyorum.” ifadelerini kullandı.

1000 LİRALIK YARDIM DEVAM EDECEK

Ayrıca açıklamalarında “Milletimiz 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bağış ve kampanyalarla şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmıştır. Toplanan yardımların amacına uygun kullanılması için geçen sene Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nı kurduk” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit yakını ve gazilere salgın döneminde yapılan 1000 liralık nakdi yardım ödemesinin , imkanlar el verdiğince devam edeceğini belirtti.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Salgın döneminde toplumun her kesimi gibi şehit yakını ve gazilerimizi de desteklemek amacıyla vakfımız kaynaklarıyla aylık 1000 TL nakdi destek uygulaması başlattık. Bu uygulamayı vakfın kaynakları elverdiği ölçüde devam ettirmeyi kararlaştırdık”

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen pandemi sosyal destek ödemelerine ilişkin bir gelişme olduğunda okuyucularımızı sitemiz üzerinden haberdar edeceğiz.

İlgili Makaleler