Ekonomi

Halkbank’tan kredi desteği açıklaması: 18 aya kadar vade ve düşük faiz ödemesi imkanı!

Kobilere güzel haber Halkbank tarafından verildi. Alınan haberlere göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması” imzalandı. Söz konusu anlaşma ile 1.5 yıla ulaşan esnek vadelendirme imkanı sağlanacak.

Corona virüsü salgını sürecinde pek çok kredi desteğini açıklayan Halkbank’tan sevindirici bir haber geldi. Halkbank, TOBB ile yapılan yeni anlaşma ile ödeme kolaylığı sağlanacak. TOBB altındaki 1.5 milyon işletmenin yararlanabileceği kredi ile vatandaşlara, 18 aya kadar vade imkanı tanınacak.

Satıcıya güven verecek

Halkbank ve TOBB arasında imzalanan anlaşma hakkında değerlendirmelerde bulunan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bu kart ile alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açılıyor. Bu sayede çek-senet takibi yapmadan, tahsilat derdiyle uğraşmadan, güven içinde malımızı satacağız. Sattığımız mal bedelini, tahsilat riski taşımadan, Halkbank garantisiyle, peşin ya da taksitli alacağız. Mal almak isteyen de bankadan kredi bulma veya satıcının kendi çek-senedini kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Bu kartla malını alacak ve ödemesini de 1.5 yıla ulaşan esnek vadelendirmeyle yapacak. Yani kısaca, mal almak gerekince bu kartla para ödemeden satın alma yapılıyor. Satıcı da bu kimdir diye endişe etmeden, malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil edecek. Böylece hem alıcı hem de satıcı, nakit akışlarını rahatlatacak.” İfadelerini kullandı.

Esnek taksit ve vade imkanı

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ise, “Bu anlaşmanın kartı, üzerinde TOBB logosu da bulunan Paraf KOBİ Kredi Kartı olacak. TOBB logolu Paraf KOBİ Kredi Kartı, sahiplerine yapacakları satın alımlarda, esnek taksit ve vade imkanı sağlayacak. Diğer tarafta da Paraf KOBİ POS, üye iş yerlerine özel avantajlı POS fiyat modeli sunacak. TOBB üyesi alıcı ve satıcılar arasındaki nakit akışını düzenleyecek olan bu hizmetlerimizle, tedarik zincirinde tüm ticari işlemler Halkbank güvencesi ve Paraf avantajlarıyla gerçekleştirilecek.” açıklamasında bulundu.