Ekonomi

Halkbank’tan konut alacaklara nakit destek! 180 ay vade ve düşük faiz oranı! İşte kredi verilecek kişiler

Halkbank tarafından Vefa Konut Kredisi kampanyası duyuruldu. Bu kampanya kapsamında kredi koşullarında 120 ay örnek ödeme tablosunda ise 180 aya kadar vade imkanı sağlanacağı belirtildi. Bu kredi hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Saygı ve minnet borcumuz olan Şehitlerimizin yakınları ile Malul/Muharip Gazilerimize yönelik özel avantajlı masrafsız konut kredimizdir.”

KREDİDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Halkbank tarafından yapılan açıklamada krediden sadece şehadet belgesi olan şehit yakınları (Anne, baba, eş ve çocuklar) ile muharip gazi ve malul gazi belgesi olan gazilerimiz ve bu belgeleri ibraz edebilen müşterilerin faydalanabileceği ifade edildi.

ÖRNEK ÖDEME 

Kredinizi 120 ay vade ve %1,65 faiz oranı ile tahsis ücreti ödemeden Halkbank’tan alabilirsiniz. Örnek ödeme kapsamında 100 bin lira kredi ve 180 ay vade ile aylık faiz oranı yüzde 1,65 kapsamında aylık ödeme 1919 lira oluyor. Ayrıca diğer masraflar 1105 lira olurken yıllık maliyet oranı 22,0877 oluyor.

Yıllık maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamaktadır.

Toplam maliyet oranları örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.(*)Diğer Masraflar;

Ekspertiz ücreti 950 TL ve ipotek tesis ücreti 155,76 TL’ dir.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup,

100.000 TL 120 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 210,82TL’ dir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Vefa Konut Kredisi kampanyası için başvuru yapacak olan vatandaşlar işlemlerini sadece Halkbank şubeleri üzerinden yapacaklardır.