Ekonomi

Halkbank duyurdu: Yakında başlıyor, IBAN ya da hesap numarasına gerek yok!

Dijital teknolojilerin gelişimi ile beraber bankaların işleyiş sistemleri de değişti. Bu kapsamda Halkbank cep telefonlarına yolladığı mesaj ile yeni uygulamasını duyurdu. Buna göre, Halkbank’ta IBAN ya da Hesap Numarası olmadan kolay para transferi çok yakında başlayacak. Peki, Halkbank para transfer işlemi nasıl gerçekleştirilecek? İşte cevabı…

Corona virüsü salgını sürecinde pek çok yenilik yapan bankalar, kendilerini geliştirmeye devam ediyorlar. Son olarak, Halkbank para transferi konusunda yaptığı değişikliği duyurdu. Halkbank tarafından cep telefonlarına yollanan mesaj ile IBAN ya da Hesap Numarası olmadan kolay para transferi başlatılacağı duyuruldu.

İşte Halkbank’ın yeni uygulaması

“Halkbank’dan IBAN ya da Hesap Numarası olmadan kolay para transferi çok yakında başlıyor. Siz de Halkbank Mobil veya Halkbank Internet Şubesi Para Transferi menüsünden Kolay Adres tanımlama adımlarını izleyerek e-posta adresi, cep telefonu numarası, kimlik numarası ve pasaport numarası gibi bilgilerinizi dilediğiniz vadesiz TL hesabınız ile şimdiden eşleştirin. IBAN’a gerek kalmadan 7/24 para transferi kolaylığına hazır olun.”