Ekonomi

Halkbank 6 ay ödemesiz düşük faizli kredi veriyor!

2020 yılında verdiği avantajlı krediler ile konuşulan Halkbank bu kez kadın girişimciler için harekete geçti. Halkbank tarafından yapılan açıklamalarda 6 ay ödemesiz ve düşük faizli kredi fırsatı duyuruldu. Peki, Halkbank kredisinden kimler faydalanabilir? Halkbank 6 ay ödemesiz kredi desteğine başvurular nasıl yapılacak?

Geçtiğimiz yıl vatandaşlara 6 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi veren Halkbank bu kez kadın girişimcilere 6 ay ödemesiz kredi veriyor. Ancak söz konusu krediden faydalanabilmek için bazı şartların sağlanması gerekiyor.

Kredi başvuru şartları

Gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %50’si başvuru tarihi itibarıyla Kadın Girişimcilere ait olan tüzel kişi işletmeler başvuruda bulunabilecektir.

Kadın Girişimcinin krediyi kullanabilmeleri için işletmeyi kurmuş olması veya bir işyeri kurmadan ikametgâhını işyeri olarak kullanan girişimcilerde, kayıtlı olduğu Vergi Dairesi’nden alınmış vergi mükellefi olduğunu gösteren belge aranacaktır.

Kredi talebinde bulunan Kadın Girişimci, sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılıyor olmalıdır.

Tüzel kişi şirketlerde birden fazla kişinin Kadın Girişimci kriterlerine uygun olması halinde, yalnızca bir girişimci kredi kullandırılabilecektir.

Kredi Limiti

Kadın Girişimcilerin kullanabileceği azami kredi limiti;
İşini kurmuş olan kadın girişimciler için azami 100.000 TL,
Yeni iş kuran kadın girişimciler (6 aydan kısa süredir faaliyette bulunan) için azami 50.000 TL’dir.
Kadın Girişimcilere yukarıda belirtilen azami limitler kapsamında; asgari 5.000 TL Ticari KMH (Dost Hesap) ve asgari 5.000 TL limitli Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ/Business/Esnaf Kart) ürünleri sunulacaktır.

Kredi Özellikleri

Kredi vadesi; azami 6 ay Anapara Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam azami 36 Ay’dır.
Kredi, Aylık Eşit Taksitli olarak kullandırılabilecektir.

Ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil edilecektir.

Kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden Havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacaktır.

Halkbank kadın girişimcilere verilen krediden faydalanmak için tıklayınız.