Ekonomi

Halkbank 100 bin liraya kadar eğitim kredisi veriyor

Kamu bankası Halkbank tarafından eğitim destek kredisi kampanyası başlatıldı. Bu kredi kampanyası kapsamında eğitim için 100 bin liraya kadar kredi verilebileceği belirtildi. Ayrıca açıklamada 36 ay vade imkanı sağlanacağı vurgulandı.

Tutar ve ödeme koşulları hakkında Halkbank tarafından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada “10.000 TL kredinizi 36 ay vade ve 52,50 TL tahsis ücreti ödeyerek, %1,71 faiz oranı ile alabilirsiniz. Ya da dilerseniz, aynı tutarı tahsis ücreti ödemeden, 36 ay vade ile %1,76 faiz oranıyla da alabilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

ÜST LİMİT 100 BİN LİRA

Söz konusu kredi kampanyasında üst limitin 100 bin liraya kadar olduğu belirtilerek kredinin ister serbest ödemeli, ister artan veya azalan taksitli, ister 3 ayda bir ödemeli ya da dilerseniz ilk taksiti 2 ay ertelemeli olarak kullanılabileceği belirtildi.

BAŞVURU VE ÖRNEK ÖDEME 

Kredi kampanyasına başvuru yapacak olan vatandaşların işlemlerini Halkbank şubeleri üzerinden yapabilecekleri belirtildi. Örnek ödeme ise şöyle oluyor:

10 bin lira kredi için 36 ay vade ve yüzde 1,71 faiz oranı kapsamında tahsis ücreti 52,50 lira olurken aylık ödeme 395 lira oluyor. Tahsis ücretsiz olduğunda ise faiz oranı yüzde 1,76 olurken aylık ödeme 399 lira oluyor.

ÖRNEK ÖDEME AÇIKLAMASI 

Örnek ödemenin açıklamaları ise şöyle yapıldı:

Yıllık maliyet oranları faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi(BSMV) dahildir.

Kredi faiz oranları Bankamızdan sigorta talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.

Ürün kapsamında en fazla 100.000 TL kredi kullanılabilir.

Eğitim kredisinden ilköğretimden lise son sınıfa kadar eğitim öğretim veren Devlet Okulları, Özel Okullar, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli Kurslar, Spor Okulları, Yaz Okulları vb. eğitim ve kültür hizmetleri veren kurumların öğrenci velileri ve ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanabilir. Müşterilerin eğitim ücretini gösteren belgeyi/proforma faturayı ibraz etmesi ve müşteri beyan formunu doldurması gerekmektedir.

Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve krediyi durdurma hakkını saklı tutar.