GenelMagazin

Halit Ergenç’ten sevenlerini üzen açıklama!

Halit Ergenç, aynı dizide oynadığı rol arkadaşı Ozan Güven’in eski sevgilisine şiddet uygulamasına dair sorular karşısında Güven’e destek açıklaması yaptı.

Önceki akşam Maslak’ta bir muhabirin sorularını yanıtlayan Halit Ergenç, Ozan Güven’in eski sevgilisine uyguladığı şiddet haberi sonrası diziden ayrılacağı haberleri karşısında açıklamalarda bulundu. Ergenç Türkiye gündemini sarsan olayla ilgili; “Ozan’ın takdiridir. Ben Ozan’ı çok severim, uzun zamandır da tanırım. Sevgimiz baki. Böyle bir olay geldi başına. Ben buradan alnının akıyla çıkacağını düşünüyorum. Mutlaka adalet yerini bulacaktır. Öyle bir karaktere sahip olacağına hiç şahit olmadım. Mutlaka orada bir şey olmuştur. Adalet çözecektir olayı. Herkesin hakkında hayırlısı” ifadelerini kullandı.

Ergenç’in bu ifadeleri kamuoyunda tepkiye neden oldu. Kadın hareketlerine verdiği destekle bilinen oyuncu Bergüzar Korel’in eşi, Güven’e verdiği destekle sosyal medya da çokça eleştirildi.

Halit Ergenç rol arkadaşına destek olan ifadelerinin büyük tepki toplaması sonucu kendi sosyal medya hesabından bir özür metni yayınladı. Ergenç yaptığı açıklamada; “Yargı süreci devam eden ve beni çok üzen bir konuyla ilgili, sadece bir temenni niyetiyle yaptığım açıklama, kendimi doğru ifade edemememden dolayı maksadını çok aştı. Bundan dolayı çok üzgünüm. Şiddetin hiçbir türünün içinde olmam mümkün değil. Bilhassa son derece hassas olduğum kadına şiddet konusunda mağdur olmuş ve bu konuda mücadele eden herkesi hayal kırıklığına uğrattığımı anlıyorum, hak veriyorum ve özür diliyorum” dedi.