Gündem

Halil Sezai’nin tutukluluğa yapılan itiraz reddedildi!

İstanbul Tuzla'da komşusunu darp ettiği gerekçesi ile "Silahla kasten yaralama" suçundan tutuklu olarak yargılanan Halil Sezai'nin avukatları tarafından yapılan tutukluluk haline itiraz reddedildi.

Halil Sezai davasında yeni bir gelişme yaşandı. Tuzla’da komşusunu darp eden ve olay anının kameralara yansımasından sonra tutuklanan ünlü şarkıcının avukatlarının tutukluluk haline itirazı üst mahkeme tarafından reddedildi.

Tuzla’da geçtiğimiz günlerde komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği gerekçesi ile tutuklanan Halil Sezai Paracıkoğlu’nun avukatları, bir üst mahkemeye başvurarak tutuklamaya itiraz etmişti. Bir üst mahkeme sıfatı ile İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuran Sezai’nin avukatları, 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin tutuklama kararının hukuksuz olduğunu öne sürerek müvekkillerinin tahliyesini talep etmişti.

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

İtirazı değerlendiren 8. Sulh Ceza Hakimliği, avukatların tutukluluğa yaptığı itirazI; suçun mahiyeti, delil durumu ve şüphelinin tutuklulukta geçirdiği süreyi gerekçe göstererek reddetti. Mahkeme, Halil Sezai Paracıkoğlu’nun tutukluluk halinin devamına karar verdi.