Aydın HaberleriGündemPolitika

Hakkında tecavüz iddiaları bulunan Didim Belediye Başkanı tutuklandı mı?

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, birkaç gün önce hakkında çıkan kendisinden iş isteyen kadına tecavüz ettiği iddiası ile tutuklandığı öne sürüldü.

Bazı gazetelerde ve sosyal medya hesaplarında, kendisinden iş işteyen kadına önce uyuşturucu madde içirdiği sonra da tecavüz ettiği iddiaları ortaya atılan Aydın’ın Didim ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay bu iddialardan sonra tutuklandığı yönünde haberler yayılmaya başladı.

BU BİR KOMPLO GİRİŞİMİDİR

Didim Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Deniz Atabay, eşi Tuna Atabay ve Belediye Meclis Üyesi Ali Çağlar suçlamalara karşı Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek şikâyetçi oldu. Belediye Başkanı Atabay, konu hakkında; “Göreve geldiğimiz günden bu yana rant çevrelerine karşı mücadelemiz devam etmektedir. Bu mücadelemiz nedeniyle, öncesinde evimin kurşunlandığı, bilinmeyen numaralardan iftira mesajları yayıldığı, defalarca tehdit, hakaret ve kumpas teşebbüslerine uğradığım da tüm kamuoyunca bilinmektedir. Bu konularla alakalı tarafımdan tüm hukuki işlemler başlatılmıştır. Geldiğimiz noktada da sahte kurgularla, sahte kişilerle yeni bir komplo girişimi ile karşı karşıyayız. Hakkımda bir şikâyet olmadığı gibi komplocular hakkında tarafımdan suç duyurusunda bulunulmuştur” ifadelerinde bulundu.

BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDA İSİMSİZ İDDİALAR

Sosyal medyada birkaç gün önce ortaya çıkan ve kimliği belirsiz biri tarafından yapılan açıklamada ise; “ş aramak için belediyeye gittiğimde başkan, ‘Rahat bir ortamda konuşalım’ diyerek, beni bir araçla çiftliğe gönderdi. Çiftlikte alkol ve uyuşturucu madde verdiler. Sonrasını hayal meyal hatırlıyorum. Video çekildiğini bile hatırlamıyorum. Olay yaşandığında utandım, şikâyetçi olamadım. Şimdi de evlenip yeni bir hayat kurdum. Eşimin olaydan haberi yok. Duyarsa yuvam yıkılır. Deşifre olmaktan çekiniyorum. Bu nedenle daha şikâyetçi olamıyorum. Çok büyük bir travma yaşadım ve atlatabilmek için tedavi gördüm. Unutulmayacak bir olay yaşadım. Evde kendi başıma kalınca sürekli ağlıyorum. Artık unutmak istiyorum. Ancak unutamıyorum. Eşimle mutlu ve huzurluyum. Bu mutluluğu kaybetmek istemiyorum. Adalete güveniyorum. Başkanın ve diğerlerinin gereken cezaya almasını istiyorum” ifadeleri kullanılmıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler