Magazin

Hakkı Bulut’tan Şok Reynmen İddiası: “Müziğimi Alıp Üzerine Söz Yazmış”

Türk Müziğinin sevilen sanatçılarından biri olan Hakkı Bulut, Akşam TV’nin Youtube kanalında katıldığı röportajda ilginç açıklamalarda bulundu.

Arabesk müziğin ülkemizdeki sevilen temsilcilerinden Hakkı Bulut, 1986 yılında çıkardığı ‘Nazlım’ albümünde bulunan Kızlar Kızlar şarkısının müziğinin ünlü Youtuber ve şarkıcı Reynmen tarafından çalındığını ve yakın arkadaşı Berkcan Güvenle birlikte seslendirdikleri  ‘Biziz’ şarkısında kullandıkları iddiasında bulundu.

Arabesk müziğin sevilen yorumcusu Bulut, yıllar önce yaptığı Kızlar Kızlar şarkısının müziğini, Reynmen’ in çaldığını ifade etti. Bulut,” Popçu mudur, Rockçı mıdır? bilmediğim Reynmen diye biri var. Gayet de güzel millet seviyor, bir gün bir baktım, benim şarkımı alıp koymuş albümüne. 1986 yılında Nazlım albümünde “Kızlar kızlar isminde bir şarkım var. Reynmen bu şarkımın müziğini olduğu gibi almış üzerine söz yazmış söylüyor. Bir de klip çekmiş yanına almış bir arkadaşını Arap Şeyhleri gibi giyinmişler kafalarını da sarmışlar, benim şarkımla dans ediyorlar.” dedi.

35 yıl önce yaptığı şarkının Reynmen tarafından çalındığını söyleyen ve durumu MESAM’a bildirdiğini belirten Bulut, ” Şarkımı kullanmışlar. Bana hiç haber de vermemişler. Düşündüm taşındım biraz da kaşındım ‘ne yapsam’ dedim şimdi mahkemeye versem kazanırım. Çünkü olduğu gibi benim müziğimi almış. Sonra baktım bu genci bir çok insan seviyor, ‘mahkemeye gidersem o insanları da üzebilirim’ diye düşündüm, sesimi çıkarmadım sadece MESAM bilim kuruluna bildirdim. Bakın bu arkadaş benim şarkımı almış fonda çalıyor, bir hata yapmıştır belki de bilmeden yapmıştır bunun aranjesini yapan kimse o da safmış ‘Nasıl olsa Hakkı Bulut bunun farkına varmaz’  diye düşünmüşler dedi.

Verdiği röportajda Reynmen’e seslenen Bulut, “”Şimdi arayıp özür dilese de geç oldu, daha önce arayıp da ‘Hakkı Abi bilmeden senin müziğine şarkı okumuşum’ deseydi canın sağ olsun derdim. Şimdi bilim teftiş kurulundan rapor gelecek bana, orada inceliyorlar. Aksiliğe bak ki yönetim kurulunda olan biri de Kadir Şeker. O zaman o bağlama çalmıştı orkestrada ‘Kızlar’ adlı bu şarkıyı seslendirirken. Şarkıyı dinledi şoke oldu ‘Aaaa abi benim çaldığım müziği koymuşlar oraya’ dedi. Yani Reynmen’in işi zor.” ifadelerini kullandı.