Gündem

Hafta sonu için flaş uyarı: Aman dikkat! Sakın dışarı çıkmayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu açıklaması yapıldı. Bugün ve hafta sonu için kuvvetli yağış beklendiği belirtildi. Yağışların Edirne ve Kırklareli’nde, Tekirdağ’ın iç kesimleri ile Çanakkale’nin Gelibolu, Eceabat ve Gökçeada ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağışla birlikte oluşabilecek sele karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, bugün sabah saatlerinden itibaren Edirne ve Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale’nin Gelibolu, Eceabat ve Gökçeada ilçelerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları belirtildi.

MANİSA’YA SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz (Burdur hariç), Batı Karadeniz kıyıları (Sinop hariç), Manisa, Konya ve Karabük çevreleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

SEL UYARISI

Yağışların, Edirne ve Kırklareli il geneli, Tekirdağ’ın iç kesimleri ile Çanakkale’nin Gelibolu, Eceabat ve Gökçeada ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve Cuma sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı, iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor. Yağışların sele neden olabileceği belirtiliyor.