Didimli öğrenciler diktikleri zeytinlerin ürünlerini kendileri topladı

Didim’de yaklaşık 5 yıl önce Mahir Özgür Damar İlkokulu bahçesine öğrencilerin de katılımıyla o dönem dikilen ağaçlardan elde edilen ürünler yine okul öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikle toplandı.Didim Mahir Özgür damar...

Didimli öğrenciler diktikleri zeytinlerin ürünlerini kendileri topladı

Didim’de yaklaşık 5 yıl önce Mahir Özgür Damar İlkokulu bahçesine öğrencilerin de katılımıyla o dönem dikilen ağaçlardan elde edilen ürünler yine okul öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikle toplandı.

Didim Mahir Özgür damar İlkokulu öğrencileri sosyal sorumluluk kapsamında yapılan etkinlikte hayli neşeli oldukları görülürken, bahar ayında ise zeytin ağaç dikim etkinliği gerçekleştirileceği öğrenildi. 3,4 ve 5 sınıf öğrencilerinin öğretmenleriyle katıldığı etkinliğe İlçe Milli eğitim Müdürü Recep Akdemir ile Okul Müdürü Yaşar Yıldırım da katıldı.

Okul bahçesindeki 200 zeytin ağacındaki zeytinler öğrencilere sosyal sorumluluk kapsamında toplattırılırken, etkinlikte öğrencileri korudukları ve baktıkları ağaçlardan verim alınabileceği, elde edilen ürünlerden nelerin elde edileceği konusunda da bilgiler verildi.

Elde edilen zeytinlerin sıkımı gönderileceği ve zeytinyağının satılarak elde edilecek gelirin Okul aile birliğine hesabına yatırılacağı öğrenildi. Ayrıca gelecek bahar ayında düzenlenecek etkinlikle okulun boş alanlarına zeytin ağacı dikileceği öğrenildi. - Ege Haber
YORUM EKLE
EURO

7.2717

DOLAR

6.1768

BİST

99292

ALTIN

238.427

19°