Sağlık

Güzelliğin Sırrını Keşfedin!

Güzellik ve bakım ile ilgilenen herkes kozmetik kelimesine hayatında sık sık yer veriyor. Kozmetik ürünleri; tedavi özelliği olmayan, cildi anlık güzelleştiren ve bakımını tamamlayan cilt bakımı, vücut bakımı, makyaj ve parfüm kategorilerini kapsıyor.

Cilt bakım ve makyaj malzemeleri kadınların hayatında büyük bir rol oynamaktadır. Hem kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılamak hem de daha güzel görünmelerini sağlamak için makyaj malzemeleri sıklıkla tercih edilir. O halde hangi makyaj malzemesi ne için kullanılır gelin birlikte inceleyelim.

Makyaj Malzemeleri

Makyajın kusursuz görünmesi için en temel adım ten makyajı uygulamasıdır. Ten makyajı ciltteki akne, sivilce, leke ve kızarıklık gibi farklı cilt kusurlarını gizleyerek eşit bir renk tonu sağlar. Bu uygulama cilde daha güzel ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Ten makyajı ürünleri;

  • Fondöten
  • Pudra
  • Kapatıcı

Ten makyajında yüzün boyutlandırılması yani kontür uygulanması da oldukça önemlidir. Kontür yüzün vurgulanmak istediği bölgeleri ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Kontür uygulaması yapmak için açık ve koyu renkli ten ürünlerine ihtiyaç duyulur. Kontürle yüzünüzü boyutlandırdıktan sonra elmacık kemiklerinize allık uygulayarak ten makyajınızı sonlandırabilirsiniz.

Göz Makyajı

Göz makyajının olmazsa olmazları arasında maskara gelmektedir. Maskara kirpikleri dipten uca kavrayarak olduğundan daha dolgun, kıvrık ve hacimli görünmesini sağlar. O halde profesyonel bir göz makyajında ihtiyaç duyulan ürünlere göz atalım.

  • Göz makyaj bazı
  • Far
  • Göz kalemi
  • Eyeliner
  • Maskara
  • Takma kirpik

Dudak Makyajı

Dudakların daha belirgin ve dolgun görünmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Dudak makyajı malzemeleri arasında dudak kalemi, ruj ve parlatıcı bulunmaktadır. Dudak kalemi, dudak çizgisinin üzerine uygulanır. Sonrasında ruj ile üzerinden geçilerek dudakların daha dolgun görünmesi sağlanır. Parlak bir görünüm sevenlerdenseniz üzerine dudak parlatıcısı uygulayabilirsiniz.

Dermokozmetika tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek dünyaca ünlü kozmetik markaları sizlerle buluşturmaktadır. Loreal Paris, Max Factor, Flormar, Rimmel London, Maybelline ve 

daha birçok markanın ürünlerini dermokozmetika’dan inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu