Gündem

Günler sonra güzel haber geldi: 15 günlük kabus bitti!

28 Temmuz tarihinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve birçok ilde farklı noktalarda çıkan orman yangınlarıyla mücadelenin ardından güzel haber geldi. 15 günlük kabusun ardından orman yangınlarının hepsi söndürüldü. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, konuya ilgili açıklama yaptı.

YANGINLARIN HEPSİ SÖNDÜRÜLDÜ

Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada, “28 Temmuz’da başlayan, 15 gün süren ve tarihimizde gördüğümüz en büyük orman yangınlarını yaşadığımız bu süreçte, son halka olan Muğla Köyceğiz yangınını da ormanın kahramanlarının büyük bir özverisiyle kontrol altına aldık. Böylelikle ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk.” dedi.

BAKAN PAKDEMİRLİ AÇIKLAMASINDA ŞU İFADELERİ KULLANDI;

28 Temmuz’da başlayan, 15 gün süren ve tarihimizde gördüğümüz en büyük orman yangınlarını yaşadığımız bu süreçte, son halka olan Muğla Köyceğiz yangınını da Ormanın Kahramanları’nın büyük bir özverisiyle kontrol altına aldık.

Böylelikle ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bizlere desteklerini esirgemeyen ülkelere, kamu kurum ve kuruluşlarına, STK’lara teşekkür ederiz.

Canımız yandı, nefesimiz yandı.

Bahçe Keyfinin Tadını Çıkar!

Hep birlikte yeşerteceğiz.

Müsterih olun.

Bu büyük afette aziz milletimizle de #OrmanİçinTekYürekOlduk.

Minnettarız.