Gündem

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde koronavirüs vakası zirve yaptı!

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde alınan bilgilere göre son 24 saatte koronavirüs vakalarında en yüksek sayı görüldü. Sağlık Bakanı Zweli Lawrence Mkhiz, konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde son 24 saatte koronavirüs vakası zirve yaptı. Sağlık Bakanı Zweli Lawrence Mkhiz konu ile ilgili açıklama yaptı.

“ÜLKEDE EN YÜKSEK VAKA SAYISI”

Sağlık Bakanı Zweli Lawrence Mkhiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, son 24 saatte 1160 Kovid-19 vakası saptandığını bildirdi. Mkhiz, “Bu artışla ülkede en yüksek vaka sayısı kaydedildi.” dedi.

Mkhiz ayrıca, sokağa çıkma yasağının başladığı 26 Mart ile tedbirlerin gevşetilmeye başlandığı 1 Mayıs arasında toplam vaka sayısı 304 iken tedbirlerin gevşetildiği 1 Mayıs itibarıyla bu sayının 15 bin 515’e yükseldiğini bildirdi.

ZORUNLULUK GETİRİLMİŞTİ

Ülkede vatandaşların market, hırdavat ve kıyafet gibi temel ihtiyaç maddeleri için alışveriş yapmalarına izin verilmiş, seyahatlerde maske takma ve dezenfektan bulundurma zorunluluğu getirilmişti.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde 460 bin 873 Kovid-19 testi yapılırken, 15 bin 515 kişide virüs tespit edildi, 264 kişi ise hayatını kaybetti.