Zeytin Dalı Harekat bölgesinden acı haber!

Suriye'de teröristler tarafından Türk askerlerinin bulunduğu bölgeye yapılan havanlı saldırıda Niğdeli Uzman Onbaşı Halis Sayın'ın (23), ağır yaralanmıştı. Tedavi gördüğü hastanede tüm müdahalelere rağmen şehit düştü

GÜNDEM 09.04.2019, 22:43 09.04.2019, 23:07
Zeytin Dalı Harekat bölgesinden acı haber!

Suriye’nin Azez ve Afrin bölgeleri arasındaki Melkiye’de Türk askerlerinin bulunduğu bölgeye 31 Mart’ta teröristler tarafından havanlı saldırı gerçekleşti. 1 askerin şehit olduğu saldırıda yaralanan Uzman Onbaşı Halis Sayın, Gaziantep'teki hastaneye kaldırıldı. 10 gündür tedavi altında olan Sayın, bugün şehit oldu. Nişanlı oluduğu belirtilen şehidin cenazesinin, yarın Gaziantep'te yapılacak törenin ardından Niğde'ye getirileceği ve Orhanlı kasabasında toprağa verileği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama:

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 31 Mart 2019 tarihinde teröristlerin havan saldırısı sonucu yaralanan kahraman silah arkadaşımız, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, 9 Nisan 2019 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.”

"ASİL MİLLETİMİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM"


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakanlığın Twitter hesabında, şehit asker için başsağlığı mesajı yayımladı. Akar mesajında, “Silah arkadaşımız 9 Nisan 2019 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)