YPG/PKK'lı teröristlerin şehit ettiği 11 yaşındaki Elif'in cenazesi yürekleri dağladı!

YPG/PKK terör örgütünün Türkiye'deki yerleşim yerlerine havanlı ve roketatarlı yaptıkları saldırı sonucu şehit olan 11 yaşındaki Elif Terim'in cenazesinde kardeşlerinin tabuta son bakışı tüm Türkiye'nin içini parçaladı. Kardeşlerinin tabuta son bakışları sosyal medyada gündem oldu.

GÜNDEM 11.10.2019, 19:11 11.10.2019, 21:45
YPG/PKK'lı teröristlerin şehit ettiği 11 yaşındaki Elif'in cenazesi yürekleri dağladı!

YPG/PKK'lı teröristlerin saldırılarında yaralanan 11 yaşındaki Elif Terim, Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Kaldırıldığı hastanede tüm müdahaleye rağmen kurtulamayan küçük Elif'in tabutu Türk bayrağına sarılı halde Semerkand Camisi'ne getirildi. 

8 YAŞINDAKİ KARDEŞİ DAYANAMADI
Törene şehidin hamile olan annesi Şaha, babası Halil İbrahim ve yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Aile, Çalışma ve Sosyal HizmetIer Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Eyüp Sabri Kirişçi ile kurum amirleri ve askeri yetkililer katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehidin öz geçmişi okundu, dua edildi. Törende Elif Terim'in 8 yaşındaki kardeşi Tuana da gözyaşı döktü. Elif Terim'in yakınları da tabuta sarılarak ağladı.

Yorumlar (0)