YÖk'ten Suriyeli öğrencilerle ilgili flaş açıklama! ''Hiçbir sınava girmeden...''

Suriyeli öğrencilerin Türkiye'de hiçbiri sınava girmeden üniversite okuyabildiği söylentisi vatandaşlar tarafından çok tartışılan konulardan biri. YÖK'ten Suriyeli öğrencilerle ilgili flaş açıklama geldi...

GÜNDEM 18.02.2019, 11:18
YÖk'ten Suriyeli öğrencilerle ilgili flaş açıklama! ''Hiçbir sınava girmeden...''

Suriyeli öğrencilerin Türkiye'de hiçbiri sınava girmeden üniversite okuyabildiği söylentisi vatandaşlar tarafından çok tartışılan konulardan biri. YÖK'ten Suriyeli öğrencilerle ilgili flaş açıklama geldi... YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı sosyal medya hesaplarından, "YÖK'ün, Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava tabi tutulmadan Türkiye'de istedikleri üniversiteye girebilecekleri şeklinde bir açıklama yaptığı" yönünde, tamamen gerçek dışı bilgiler içeren ve vatandaşları maksatlı bir şekilde yanıltmaya yönelik paylaşımlarda bulunulduğu aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu paylaşımlar mevcut durumu yansıtmamakta olup, YÖK'ün Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava girmeden ülkemizde istedikleri üniversiteye girebileceklerine dair bir açıklaması olmamıştır, bundan sonra da olması mümkün değildir. Bu tür siyasi maksatlı, gerçeği yansıtmayan haber veya sosyal medya paylaşımlarına itibar edilmemesini, YÖK’ün sadece resmi kanalları vasıtasıyla yaptığı açıklamaların dikkate alınmasını önemle rica ederiz."

Yorumlar (0)