Yeni Zelanda’da da yapılan cami saldırısını öven ekşi sözlük yazarı yakalandı!

Yeni Zelanda’da yapılan cami saldırısında 49 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine ekşi sözlükte “Yeni Zelanda’da camiye saldırı” başlığı açıldı. Bu başlığın altına “Videoyu izlerken keşke Türkiye’ye gelip bu Cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim” mesajını paylaşması üzerine o kişi Alanya’da gözaltına alındı.

GÜNDEM 16.03.2019, 14:50
Yeni Zelanda’da da yapılan cami saldırısını öven ekşi sözlük yazarı yakalandı!

Tüm dünya dün Yeni Zelanda'da meydana gelen katliamın şokunu ve üzüntüsünü yaşadı. İnternetin popüler platformu Ekşi Sözlük'te de "Yeni Zelanda'da camiye saldırı" başlığı açıldı. Bir kullanıcı, bu başlığın altında "Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim" mesajını paylaştı. Mesajın tepki çekmesi üzerine Ekşi Sözlük yönetimi bahsi geçen kullanıcının hesabını kapattı ve açıklamada bulundu.

HAYATINI KAYBEDENLERE RAHMET, YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ

"Yeni Zelanda'da Cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor; hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu konuyla ilgili hakkımızda paylaşılan yalan ifadeler nedeniyle açıklama yapmak isteriz. Yeni Zelanda'da camiye saldırı başlığına yazılan kabul edilemez bahse konu entry, birkaç dakika içerisinde fark edilerek aynı dakikalar içerisinde silinmiş, entry'i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır."

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu kullanıcı hakkında inceleme başlatmıştı. O sözlük yazarı bugün Alanya'da gözaltına alındı.

Yorumlar (0)