26 Ağustos 2016 Cuma 20:59
Yavuz Sultan Selim Köprüsünün ışıklandırması hayran bıraktı!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi. Erdoğan, köprüden geçişlerin 31 Ağustos gecesine kadar ücretsiz olacağını açıkladı.

Pazar günü, kına gecesine düzenlenen saldırıda hayatına kaybedenlerin yakınlarına taziyeye gideceğini açıklayan Erdoğan, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıyı ise Yenikapı ruhuna yapılmış bir saldırı olarak niteledi. Kılıçdaroğlu'na soğukkanlı tutumu nedeniyle teşekkür etti.

İstanbul Boğazı'nın üçüncü köprüsü olan Yavuz Sultan Selim törenle açıldı.Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında inşa edilen köprü, Asya ve Avrupa'yı üçüncü kez birleştiriyor. Dünyanın en geniş köprüsü unvanını alacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 148 kilometre uzunluğundaki Odayeri-Paşaköy kesimi üzerinde yer alıyor.  Tören alınan helikopterle gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tören alınana gelirken köprüyü havadan inceledi.  Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün konvoyuna saldırı düzenlenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na soğuk kanlı duruşu için teşekkür etti. Saldırıyla ilgili "Türkiye terörle mücadelede geri adım  atmayınca, üstelik bir de Cerablus operasyonunu başlatınca yeni oyunlar peşine  düştüler. Dün Artvin'de CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı  işte bu çerçevede değerlendirmemiz gerekiyo.  7 Ağustos'ta Yenikapı'da, Cumhurbaşkanıyla Başbakanıyla  Genelkurmay Başkanıyla CHP ve MHP genel başkanlarıyla sivil toplum kuruluşlarıyla  tüm toplum kesimleriyle sergilediği birlik ve beraberlik manzarası hedef  alınmıştır" diye ifadeler kullandı. Köprüden geçişlerin 31 Ağustos gecesine kadar ücretsiz olacağı müjdesini veren Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:
Temeli büyük bir coşkuyla attık. Dalga geçenler oldu, yaptırmayacağız diyenler oldu. Ama biz dedik ki bu yoldan dönmek yok. Yapacağız dedik. Hamdolsun Halep oradaysa arşın burada.Şimdi açılışını sizlerle beraber yapıyoruz. Siz farklısınız. Siz tankların, topların, helikopterlerin önünde duran bir milletsiniz. Siz onlara pirim vermediniz. Size bu eserler yakışır. Birinci köprü şimdi ne oldu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü oldu. Onun adını siz koydunuz. İkinci köprü Fatih Sultan Mehmet köprüsü. Üçüncü köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü beraber açıyoruz. 

20 ARALIK'TA AVRASYA TÜNELİNİ AÇACAĞIZ
İnşallah 20 Aralık'ta Avrasya Tünelinin açılışını yapıyoruz. Bu millet neye layıksa bunların hepsi olacak. Biz kıtaları birleştiriyoruz. bu köprü kendi alanında dünyada öncü bir köprüdür. Şu anda iftiharla gördüğümüz, seyrettiğimiz bu köprü inşallah dünyada bir çok şeye öncü olacak.Bu güzel günümüzü, bu coşku dolu heyecan dolu günümüzü bizlerle paylaşan Makedonya Cumhurbaşkanı, KKTC Başkanı'na, Bosna Hersek Başkanı, Bulgaristan Başbakanı, Azerbaycan Başkanı ve dost ülkelerin sayın bakanlarına şahsım adına şükranlarımı sunuyorum.Biz gerçek dostlarımızı kara günlerimizde yanımızda görmekten memnuniyet duyuyoruz.

İŞTE BU YÜZDEN KISKANIYORLAR
Yeni hazırlıklarımız var. Ne yapıyoruz?  İnşallah Kanal İstanbul'un da hazırlıklarını bitiriyoruz. Bu da yetmeyecek. Şimdi  Çanakkale'ye de bir gerdanlık lazım. Çanakkale Köprüsü'nün de hazırlıklarını  yapıyoruz. İnşallah bütün bunlarla birlikte dünyada Türkiye farklı bir konuma  erişecek. Niye hazmedemiyorlar bizi? Niye kıskanıyorlar bizi? İşte bunlardan  dolayı.
Türkiye tamamlanan, inşası süren, başlanacak  olan projelerle hedeflerine adım adım ilerliyor. Ekonomide tüm göstergeler, onca  badireye rağmen olumlu yönde seyrediyor, sıkıntılı bir yıl olsa da olumlu yönde  seyrediyor.

İNLERİNE GİRECEĞİZ DEDİK VE GİRDİK
İhracat ve turizmde kısmi sıkıntılar için ciddi tedbirler hayata geçiriliyor. Bu süreçte ilgili olarak şu gerçekleri görmeliyiz. 2013'ün Haziran ve Aralık saldırılarını başımız dik karşılamasaydık Türkiye bugüne ulaşamazdı. 2014 Mart, Ağustos, 2015 Haziran ve Kasım ayındaki milli irade sınavlarından başımız dik çıkmasaydık, 2016'da bölücü terör örgütünü açtığı çukurlara gömmeseydik, Türkiye bambaşka durumda olurdu. 2016 Temmuz'daki darbe girişimini durdurmasaydık nerelere savurulacağımızı düşünmek istemiyorum.Ne dediniz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik. İnlerine gireceğiz. Dedik ve girdik.


ELLERİNDE TAŞIDIKLARI O PAÇAVRA BAYRAK DEĞİL
Bugün malum 11 şehidimiz var. 78 yaralımız var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize rabbimden şifalar diliyorum. Gaziantep'te ne yazık ki DAEŞ'in 14 yaşında bir çocuğun vücuduna bomba bağlayarak kullanmasıyla 53 şehidimizde orada oldu. Bir kına gecesinde bu oldu. 100'ün üzerinde yaralı. Bunun İslamla alakası yoktur. Ellerinde taşıdıkları paçavraya bakmayın o bayrak değildir, bunun Müslümanlıkla alakası yoktur.Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de bunlar istismarcıdır. Rabbimiz her namaz kılanı muteber de kabul etmiyor. Rabbimiz o namaz kılanlar ki onlara lanet olsun diyor.
Tank top 12-13-14 yaşındaki yavrulara bomba bağlıyor. Bizim dinimiz bir barış dinidir. Bunlar bizim dinimize gölge düşürdüler. Biz şehitlerimizin tümüne Allah'tan rahmet diliyorum. Bu ülke bizim vatanımızdır. Türkiye Cumhuriyeti son ve inşallah ebedi vatanımızdır.  Kimsenin bu değerlere saldırmasına aşındırmasına izin vermeyeceğiz. Milletimiz bu değerleri için gözünü kırpmadan öleceğini ne yaptı gösterdi. Bilmeyenlerin öğrenmesi, görmek istemeyenlerin görmesi için her fırsatta hep beraber; tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet demeyi sürdüreceğiz. 

Bu son saldırılarında PKK, DAİŞ, FETÖ gibi  terör örgütlerinin arkasındaki güçlere sesleniyorum. Bu saldırının da PKK gibi  FETÖ gibi terör örgütlerinin arkasındaki güçler, kendinize çeki düzen verin.  Türkiye artık bu oyunlara gelmiyor ve gelmeyecek. Gelin bu milletle uğraşmaktan  vazgeçin.

Bugünden geriye doğru baktığımızda, millet  olarak 2 bin 200 yıllık bir devlet ve ordu geleneğine, bin 400 yıllık bir  medeniyet müktesebatına, bin yıllık bir coğrafi devamlılığa sahibiz. Bu kadim  tarihin en önemli vasfı, birlik ve beraberlikle hareket ettiğimizde üstesinden  gelemeyeceğimiz hiçbir sorunun, ulaşamayacağımız hiçbir hedefin olmayışıdır. Daha  100 yıl önce Çanakkale Zaferi'ni, ardından İstiklal Harbi'ni millet olarak  birliğimiz, beraberliğimiz sayesinde kazandık. 15 Temmuz'da yine milletimizin tek  vücut olarak darbecilerin karşısına dikilmesi sayesinde neticeye ulaştık.  İnşallah bundan sonra da ihtilafa, tefrikaya düşmeden, aynı şekilde yolumuza  devam edeceğiz

GAZİANTEP'E GİDİYORUM 
Pazar günü Gaziantep'e gidiyorum, başsağlığına  gidiyorum, oradaki şehitlerimizi anmaya gidiyorum, çünkü şunu unutmayın; Eğer  lider taşın arkasına gizlenirse millet, ordu dağın arkasına gizlenir. Bu bir  kelam-ı kibardır, onun için üzerine üzerine yürüyeceğiz.

CHP LİDERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Türkiye terörle mücadelede geri adım  atmayınca, üstelik bir de Cerablus operasyonunu başlatınca yeni oyunlar peşine  düştüler. Dün Artvin'de CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı  işte bu çerçevede değerlendirmemiz gerekiyor. Artvin'de, Sayın Kılıçdaroğlu  nezdinde ülkemizin, 7 Ağustos'ta Yenikapı'da, Cumhurbaşkanıyla Başbakanıyla  Genelkurmay Başkanıyla CHP ve MHP genel başkanlarıyla sivil toplum kuruluşlarıyla  tüm toplum kesimleriyle sergilediği birlik ve beraberlik manzarası hedef  alınmıştır. Bunları bu çıldırtmıştır. Bu vesileyle ben bir kez daha Sayın  Kılıçdaroğlu'na ve beraberinde bulunan tüm arkadaşlarına şahsım, milletim adına  geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kendisine bu terör saldırısı karşısında  gösterdiği soğukkanlı ve sağduyulu duruş için de teşekkür ediyorum.

BU CİZRE HALKINA YAPILAN İNTİKAMDIR
 Bu sabah Cizre'deki polislerimizi hedef alan bombalı saldırıdaki şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Teröristleri Cizre halkı kazdıkları çukurda debelenmeye terk etmiştir. Ancak bu saldırı Cizre halkına yapılan intikam saldırısıdır.  Pazar günü Gaziantep'e gidiyorum. Saldırıdan etkilenen halkın yaralarını sarmaya gidiyorum. Başsağlığı dilemeye gidiyorum. Şunu unutmayın eğer lider taşın arkasına gizlenirse, millet ordu dağın arkasına gizlenir. Onun için üzerine üzerine yürüyeceğiz.

Tüm terör örgütlerini geniş tutmamızın ne kadar doğru olduğunu gösterir. Bu saldırıların bu terör örgütlerinin arkasındaki güçler kendinize çeki düzen verin.

"31 AĞUSTOS GECESİNE KADAR KÖPRÜDEN GEÇİŞ ÜCRETSİZ OLACAK"
 Türkiye'de döktüğünüz yeter, Suriye'de döktüğünüz kan yeter, Irak'ta Afganistan'da Mısır'da Tunus'ta döktüğünüz kan yeter, Pakistan'da döktüğünüz kan yeter. Pakistan Eyalet Başkanı kardeşimiz burada unuttuk kusura bakmasın.

Bölge insanları sanılmasın ki kendi halinde birbirine saldırıyor. Hayır barışı huzuru çok çabuk bulacaklar. Bu karanlık dönemin bir sonu mutlaka vardır.Bu konuda elimizden gelen tüm çabayı harcayacağız. Bu anlayış birliğine tüm halkların çok kısa sürede ulaşacağını biliyorum. Kardeşlerim unutmayın beraber yürümeye devam edeceğiz. Bu düşünceler şimdi bir müjde veriyorum size.İnşallah 31 Ağustos gecesine kadar köprüden  (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) geçiş ücretsiz olacak.

Son Güncelleme: 26.08.2016 23:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.