Vicdansız öğretmen! Öğrenciyi bu hale getirdi

Esenler'de bir ilkokulda öğretmenlik yapan Nadir D. (52), 2017’de, iddiaya göre dersini dinlemeyen 1’inci sınıf öğrencisi H.S.S’nin yüzüne elindeki kitabın sivri ucuyla vurdu. Çocuğun yüzüne 4 dikiş atıldı!

Vicdansız öğretmen! Öğrenciyi bu hale getirdi

1'inci sınıf öğrencisi H.S.S, yere düşürdüğü kalemini almaya çalışırken öğretmeninin dersi dinlemediğini gerekçe göstererek kitapla yüzüne vurduğunu söyledi. Öğretmen ise sıraların arasında dolaşırken kitabın gayriihtiyari çocuğun gözlüğüne değdiğini, gözlüğün de yüzünü kestiğini söyledi.

1.5 YIL HAPSİ İSTENDİ

Nadir D. hakkında, “Kamu görevlisinin sahip olduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle çocuğa karşı silahla basit yaralama” suçundan 6 aydan 1.5 yıla kadar hapis istendi.

RAPOR GELDİ

Bakırköy 29’ncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada hâkim, Bakırköy Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nden beklenen ön raporun geldiğini belirtti. Raporda H.S.S’nin yüzünde 2 santimetrelik ciltten koyu renkli ve yüzde sabit (kalıcı) iz niteliğinde yara izi olduğu belirtildi. Hâkim, mağduru Adli Tıp Kurumu’na sevk ederek kati raporun aldırılmasına karar verdi ve duruşmayı erteledi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 13:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülhan demirkol
Gülhan demirkol - 8 ay Önce

Benimde oğluma öğretme zorla kağıt yedirmiş bizde mahkemeye verdik ama öğretmen hiçbir ceza almadı davaya girende hakim kadındı biz aylarca unutamadık oğlum psikojisi bozuldu doktora götürdük sadece oğlum ucak yapıp pencereden atmış bahcede bütün okulun önünde birde o dönen teok sınavlarına gircekti oğlum kameralar bozuk dediler ben şunu söyleyim sonuna kadar gitsin aile bizim dava örpas ettiler cocuğun hakkını arasınlar